آیکون واتساپ
TEL: 02155412101
سیم بکسل هفت لا کنف

سیم بکسل هفت لا کنف

سیم بکسل هفت لا کنف در واقع نوعی از سیم بکسل با کاربری سبک در صنایع می باشد که با ساختار 6X12 تولید شده است. ساختار کامل سیم بکسل هفت لا کنف با 6X12+7FC مشخص می شود که نشان از بکارگیری 6 رشته یا استرند دارد که در هر استرند از 12 مفتول فولادی به دور یک مغزی کنفی استفاده شده است. مجموع مغزی های کنفی 6 استرند به همراه مغزی کنفی اصلی سیم بکسل هفت لا به عدد 7 میرسد که همه از جنس کنف هستند.

سیم بکسل هفت لا کنف اغلب با بکارگیری مفتول های فولادی در گرید پایین که اغلب 1650 نیوتن بر میلیمتر مربع هستند تولید می شود. سایز های مختلفی از سیم بکسل هفت لا کنف در صنایع سبک مورد استفاده قرار می گیرد که سایز های 8 الی 12 میلیمتر دارای حداکثر کاربری هستند.

مشخصات مکانیکی و کاربری سیم بکسل هفت لا کنف

از آنجایی که بخش عمده ای از سطح مقطع سیم بکسل هفت لا کنف را الیاف کنفی که الیافی طبیعی با قابلیت جذب آب هستند تشکیل می دهد انعطاف این سری از سیم بکسل های صنعتی بسیار بالاتر از ساختار های دیگر مانند 6X19 , 8X19 , 6X36 می باشد. وجود کنف در ساختار در هفت لا سبب می شود که مقاومت کششی این سری از سیم بکسل ها نسبت به سیم بکسل های فولادی در رده بسیار پایین تری قرار گرفته و این امر دلیل بکارگیری سیم بکسل هفت لا کنف در صنایع سبک محسوب می شود. همچنین قیمت پایین تر الیاف کنفی نسبت به فلزات سبب پایین تر بودن قیمت و وزن واحد متر سیم بکسل هفت لا نسبت به موارد فولادی می شود.

تنسایل و تحمل بار پایین سیم بکسل هفت لا کنف سبب می شود که از این ساختار اغلب برای ایجاد اتصال در صنایع استفاده شود. کاربری در مرغداری ها و همچنین استفاده در اتصالات گاور نر آسانسور که تحت بار اندکی می باشد از مهمترین کاربری های سیم بکسل هفت لا کنف محسوب می شوند. همچنین در کاربری های عمومی و غیر لیفتینگ نیز با توجه به پوشش قلزی و قوی تری که نسبت به طناب های کنفی و پلی پروپیلن دارند از سیم بکسل هفت لا استفاده گسترده ای می شود.

سطح بیرونی مفتول های سیم بکسل هفت لا دارای رنگ نقره ای براق می باشد که بر اثر فرایند آبکاری گالوانیزه سرد مفتول ها پیش از آغاز فرایند تولید این سیم بکسل ها پدید آمده که مقاومت نسبی در برابر زنگ زدگی در تماس با آب و رطوبت برای سیم بکسل 6X12 کنفی هفت لا فراهم می آورد.

کاربری سیم بکسل هفت لا در اتصال وینچ برقی

سیم بکسل هفت لا کنف دارای انعطاف بسیار بالایی است. به بیان ساده تر در قطر برابر در میان تمامی ساختار های سیم بکسل بالاترین میزان انعطاف برای سیم بکسل هفت لا کنف می باشد. از این رو در کاربری هایی که سیم بکسل به دور یک درام با قطر کم بسته می شود سیم بکسل هفت لا کنف به سبب داشتن حداقل سایش بین لایه ای انتخاب بسیار مناسبی محسوب می شود.

از سیم بکسل هفت لا کنف در سایز های 8 الی 10 میلیمتر بر روی وینچ های بالابر برقی استفاده می شود. البته دو ساختار سیم بکسل نتاب 19X7 و ساختار سیم بکسل فولادی 6X37 از انتخاب های معمول در اتصال بار بر روی وینچ های بالابر برقی که در ساختمان ها برای حمل بار مورد استفاده قرار می گیرد می باشند.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation