آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

اسلینگ سیم بکسل

اسلینگ سیم بکسلاسلینگ سیم بکسل یکی از ادوات اصلی لیفتینگ بار محسوب میشود. اسلینگ سیم بکسل از حساسیت بسیار بالایی برخوردار است و معمولا همراه با سرتیفیکت عرضه میشود. اسلینگ سیم بکسل بصورت تک شاخه برای لیفتینگ بارهایی که بعد کمی دارند استفاده میشود. برای بارهایی که چند بعدی هستند معمولا بنا به ضرورت از اسلینگ سیم بکسل دو شاخه، سه شاخه و چهار شاخه استفاده میشود. جنرال بکسل عرضه کننده انواع اسلینگ سیم بکسل در ایران همراه با سرتیفیکت و تست ریپورت می باشد.

مشخصات فنی اسلینگ سیم بکسل

اسلینگ سیم بکسل با بکار گیری سیم بکسل معمولا با مغزی فولادی تولید میشود. شاخه های بکار رفته در اسلینگ سیم بکسل دو سر پرس و گاهی گیس بافت هستند که همراه با گوشواره پرس می شوند. در یک سمت شاخه ها در داخل یک حلقه فولادی به هم میرسند و سر دیگر شاخه های اسلینگ سیم بکسل دارای قلاب و ترکیبی از قلاب و شگل بوده و به بار متصل میشود. پس از تولید اسلینگ سیم بکسل معمولا بارها تحت بارهای شدید با ضریب امنیتی حداقل 2:1 یعنی تحت بارگذاری 2 برابر بیشتر از بار اسمی اسلینگ بین دو فک در کارگاه کشیده شده و تست میشود. جنرال بکسل وارد کننده اسلینگ سیم بکسل همراه با تست ریپورت اصلی در ایران است. ضریب امنیتی و نوع پرس اسلینگ سیم بکسل بگونه ای است که تحت بارگذاری های بسیار زیاد در مرحله تست در صورتیکه پارگی اتفاق بیافتد در وسط سیم بکسل بوده و اسلینگ سیم بکسل در نقاط اتصال و پرس آسیبی نمی بیند.

انواع اسلینگ سیم بکسل در جنرال بکسل

اسلینگ سیم بکسل تک شاخهاسلینگ سیم بکسل تک شاخه

موجود
اسلینگ سیم بکسل دو شاخهاسلینگ سیم بکسل دو شاخه

موجود
اسلینگ سیم بکسل قلاب دار 4 شاخهاسلینگ سیم بکسل قلاب دار 4 شاخه

موجود
اسلینگ سیم بکسل شگل داراسلینگ سیم بکسل شگل دار

موجود
اسلینگ سیم بکسل سوکت داراسلینگ سیم بکسل سوکت دار

موجود

انواع مختلف اتصالات اسلینگ سیم بکسل

اسلینگ های سیم بکسل برای لیفتینگ انواع اجسام در بعد های مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. معمول ترین نوع اتصال اسلینگ سیم بکسل قلاب S می باشد که برای بسیاری از انواع بار قابل استفاده است. اما گونه های دیگری از اسلینگ سیم بکسل نیز در لیفتینگ بکار میروند. برای ورق های فلزی مانند ورق های استنلس استیل و حتی فولادی از ورق گیر ها استفاده میشود. بطور معمول چون ورق های فلزی در چند بعد گسترش دارند معمولا از ورقگیر افقی و اسلینگ سیم بکسل 2، 3 و 4 شاخه استفاده می کنند. گونه دیگری از اتصالات اسلینگ سیم بکسل بشکه گیر ها هستند که معمولا با اسلینگ سیم بکسل دو شاخه برای لیفتینگ بشکه ها مورد استفاده قرار می کیرند.

بار وارد بر شاخه های اسلینگ سیم بکسل

برای انتخاب سایز و بافت سیم بکسل بکار رفته در تولید اسلینگ سیم بکسل می بایست میزان بار وارد بر هر شاخه از اسلینگ محاسبه گردد. در پروسه لیفتینگ شرایط بگونه ای قابل تغییر است که گاهی در یک اسلینگ سیم بکسل 4 شاخه و در حالت اتصال هر 4 شاخه حتی 2 مورد از 4 شاخه هیچ باری را تحمل نکرده و صرفا نقش نگهدارنده را ایفا می کنند. به بیان دیگر در لیفتینگ بار توسط اسلینگ سیم بکسل تمام شاخه ها تحت بار برابر قرا نداشته و وزن کل بین شاخه ها تقسیم نمیشود. بلکه نحوه تقسیم بار به زاویه و نحوه قرار گیری بار و شاخه ها بستگی دارد. در صورتیکه قسمتی از سیم اسلینگ بر روی یک تکیه گاهی پله کند این محاسبه به مراتب دشوار تر نیز میشود. از این رو است که در محاسبات اغلب اسلینگ های سیم بکسل ضریب امنیتی بسیار بالایی در نظر گرفته میشود. قیمت اسلینگ سیم بکسل با بالا رفتن تعداد شاخه ها و همچنین دقیق تر شدن استاندارد تولید و تست بالاتر می رود. جنرال بکسل ارائه دهنده مشاوره فنی محاسبات و انتخاب اسلینگ سیم بکسل می باشد.

قیمت اسلینگ سیم بکسل

از آنجا که اسلینگ سیم بکسل یک ابزار حساس در لیفتینگ محسوب میشود فاکتور استاندارد، تست کشش و تست ریپورت می تواند یکی از فاکتور های اصلی در تعیین قیمتاسلینگ سیم بکسل باسد. بگونه ای که قیمت دو اسلینگ سیم بکسلی مشابه در یک متراژ و قطر می تواند چند برابر اختلاف داشته باشد چرا که یکی از آنها توسط یک شرکت استاندارد مانند BV فرانسه یا LG آلمان تحت نیروی کششی تست شده و برای آن تست ریپورت صادر شده است و دیگری فاقد تست ریپورت است. علاوه بر موارد استاندارد و تست قطر سیم بکسل بکار رفته در تولید اسلینگ، کیفیت بافت یا پرس سیم بکسل و برند تولیدی سیم بکسل آن نیز می توانند فاکتوری موثر بر قیمت اسلینگ سیم بکسل باشند. گاهی دیده شده است به سبب قیمت بالای اسلینگ سیم بکسل استاندارد و تست شده برای کاهش هزینه ها برخی شرکت ها اقدام به تولید و خرید اسلینگ بدون تست ریپورت می نمایند. این امر نه تنها احتمال سقوط و از بین رفتن کالا در حین حمل را بالا می برد بلکه می تواند خطرات جانی را نیر به دنبال داشته باشد و به هیچ وجه توصیه نمی شود.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation