آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتابسیم بکسل نتاب دارای ساختار تمام فولادی با تعداد بالای استرند و تعداد کم مفتول در هر استرند می باشد. سیم بکسل های نتاب معمولا با دو ساختار پر کاربردتر 19 استرندی و 35 استرندی با 7 مفتول در هر استرند یعنی ساختار های 19X7 , 35X7 تولید میشوند و مصرف عمده آنها در لیفتینگ های با ارتفاع بار بالا بالاخص در تاور کرین ها و جرثقیل های دکل دار است. سایز های ریز سیم بکسل نتاب بطور معمول کاربرد بسیار اندکی دارند و پایین ترین سایز کاربردی آنها در تاور کرین ها از 14 میلیمتر آغاز میشود. سایز 16 سیم بکسل نتاب پر مصرف ترین سایز آن محسوب میشود. جنرال بکسل وارد کننده سیم بکسل نتاب در سایز های 14 الی 24 میلیمتر در ایران می باشد.

مشخصات فنی سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتاب معمولا با تنسایل بالا و بطور معمول با دو تنسایل اسمی 1770 و 1960 مگاپاسکال تولید میشوند. سایز های پر کاربرد سیم بکسل نتاب یعنی سایز های 14، 16 و 18 میلیمتر در هر صد متر به ترتیب 78.4، 102 و 130 کیلوگرم وزن دارند. مغزی تمام سیم بکسل های نتاب فولادی است و ساختار استیل آنها یافت نمیشود. جهت قرار گیری و نوع بافت سیم بکسل نتاب بگونه ای است که لایه های درونی در خلاف جهت لایه های بیرونی باز میشوند و بدین صورت با گردش سیم بکسل در هر جهت یکی از لایه های بیرونی یا درونی در برابر باز شدن مقاومت می کنند. جنرال بکسل عرضه کننده خدمات مشاوره خرید سیم بکسل نتاب متناسب با تاور کرین و کلیه اتصالات در ایران می باشد.

انواع سیم بکسل نتاب در جنرال بکسل

سیم بکسل نتاب 19X7سیم بکسل نتاب 19X7

موجود
سیم بکسل تاور کرینسیم بکسل تاور کرین

موجود
سیم بکسل نتاب 35X7سیم بکسل نتاب 35X7

موجود
سیم بکسل نتاب کیس وایرسیم بکسل نتاب کیس وایر

موجود
سیم بکسل نتاب کیس وایرسیم بکسل نتاب کیس وایر

موجود
سیم بکسل نتاب چینیسیم بکسل نتاب چینی

موجود
سیم بکسل نتاب یوشامارتینسیم بکسل نتاب یوشامارتین

موجود
سیم بکسل نتاب کامپکتسیم بکسل نتاب کامپکت

موجود
سیم بکسل نتاب لنگ LANG LAYسیم بکسل نتاب لنگ LANG LAY

موجود
سیم بکسل نتاب گرید 1960سیم بکسل نتاب گرید 1960

موجود

بافت و ساختار سیم بکسل نتاب

نوع بافت سیم بکسل نتاب از نوع استاندارد می باشد بدان معنا که قطر مفتول بکار رفته در طول استرند و در تمام استرند ها یکسان می باشد. ساختار سیم بکسل نتاب بسته به نوع تاورکرین و بروشور و دستور العمل تاورکرین می تواند متفاوت باشد. دو ساختار عمده 19X7 , 35X7 پر کاربرد ترین ساختار های سیم بکسل نتاب محسوب میشوند که هر دو دارای انعطاف بالایی هستند. هر چند در سایز برابر به سبب ریز تر بودن سایز مفتول های سیم بکسل نتاب 35X7 انعطاف آن نیز بیشتر می باشد. نحوه بافت استرند های مختلف سیم بکسل نتاب نیز بگونه ای است که لایه های بیرونی و درونی در دو جهت مخالف باز میشوند. این امر سبب میشود با گردش سیم بکسل نتاب در هر جهت ساعت گرد یا خلاف ساعتگرد یکی از دو لایه استرند در برابر باز شدن مقاومت کند. سیم بکسل نتاب بصورت اسلینگ نیز مورد استفاده قرار میگیرد. شایان ذکر است ساختار سیم بکسل جرثقیل متفاوت با سیم بکسل تاور کرین و نتاب می باشد.

قیمت سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتاب اغلب در تنسایل های بالا از جنس فولاد تولید میشود. از این رو بدیهی است قیمت سیم بکسل نتاب نسبت به سیم بکسل ها با گرید ها و تنسایل های پایینتر بالا باشد. علاوه بر این تمام سیم بکسل های نتاب که در تاور کرین ها مورد استفاده قرار می گیرند دارای مغزی فولادی هستند و از تعداد بالایی مفتول ریز و تعداد بالایی استرند تولید شده اند. بنابراین تولید سیم بکسل نتاب دارای مراحل دشوار تری نسبت به سیم بکسل هایی با تعداد پایین استرند می باشد که خود سبب بالاتر بودن قیمت سیم بکسل نتاب میشود. جنرال بکسل وارد کننده عمده سیم بکسل نتاب و تضمین پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت این گرید از سیم بکسل ها می باشد. بدون تردید برند تولید کننده نیز در کنار فاکتور های قید شده دارای تاثیر بسزایی در قیمت سیم بکسل نتاب داشته و قیمت برند هایی چون کیس وایر کره بالاتر از محصولات چینی می باشد.

معیار های کیفی سیم بکسل نتاب

سیم بکسل های نتاب کاربری امنیتی دارند بدان معنا که از آنجایی که از این بافت سیم بکسل در ارتفاعات بالا توسط تاور کرین برای لیفت بار استفاده میشود هر گونه ایرادی در تولید می تواند خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. از این رو انتخاب سیم بکسل نتاب مرغوب امری بلامنازع می باشد. بافت سیم بکسل نتاب ریز است بدین معنا که قطر مفتول های بکار رفته در استرند ها نسبت به بافت های دیگر سیم بکسل ریز تر می باشد. از این رو هر گونه ترک سطحی، خوردگی و پوسیدگی هر مفتول به راحتی آن را تحت بار در معرض شکست قرار می دهد. شدت این امر در مورد سیم بکسل نتاب که دارا بودن تنسایل مقاومت بالاتر تا اندازه ای بالاتر نیز می رود. از این رو اولین معیار کیفی سیم بکسل نتاب دارا بودن مفتول های بدون پلیسه و خوردگی می باشد. سیم بکسل نتاب به سبب داشتن بافت ریز می بایست از انعطاف مناسبی نیز برخوردار بوده پس از خم کردن و رها کردن در کوتاهترین زمان به وضعیت اولیه باز گردد. بازرگانی جنرال بکسل وارد کننده و عرضه کننده سیم بکسل نتاب با بالاترین کیفیت می باشد.

قابلیت های مفتول های کامپکت COMPACT در سیم بکسل نتاب

سیم بکسل های نتاب دارای تعداد بالای استرند و تعداد پایین مفتول در هر استرند بوده و به سبب تعداد بسیار بالای مفتول در ساختار کلی از مفتول های بسیار باریکی استفاده می کنند. قطر پایین مفتول ها در ساختار سیم بکسل نتاب اتصال تاور کرین ها هر چند انعطاف بالایی را به همراه دارد اما سبب آسیب پذیری مفتول های آن در برابر سایش می گردد. سیم بکسل نتاب از نوع کامپکت COMPACT بگونه ای تولید می شود که بیرونی ترین مفتول های استرند یا رشته ها دارای پروفایل یا سطح مقطه دایره ای شکل نمی باشند.

ساختار کامپکت در واقع نوع خاصی از بافت نبوده و از نظر تعداد رشته ها و مفتول ها با دیگر ساختار های سیم بکسل نتاب برابر است و تنها تفاوت در شکل تخت سطح مقطع مفتول های بیرونی سیم بکسل می باشد. مراحل تولید سیم بکسل نتاب کامپکت دشوار تر و پیچیده تر از ساختار های ساده بوده و قیمت بالاتری را نیز دارند اما در کاربری های خاص مقاومت سایشی بسیار بالا توجیه اقتصادی مناسبی برای افزایش قیمت دارد. در میان تمامی انواع سیم بکسل های نتاب سیم بکسل کامپکت COMPACT از نوع LANG LAY که راستای خواب آن نیز در راستای طولی سیم بکسل نبوده و شکل اریب دارد دارای بیشترین میزان از مقاومت سایشی است.

روش اصولی برش زنی سیم بکسل نتاب

در حالت معمول بازار سیم بکسل های نتاب را نیز مانند دیگر انواع سیم بکسل با بکارگیری سنگ فرز در سایز های بالا و بکارگیری قیچی در سایز های پایین می توان برش زد. با این وجود با توجه به اینکه ساختار سیم بکسل نتاب از تعداد بالایی استرند تشکیل شده است که می تواننددر نقطه برش خورده از هم باز شوند در کارخانه های بزرگ تولید کننده از روشی اصولی تر برای برش زدن سیم بکسل نتاب استفاده می کنند که به روش حرارتی نیز شناخته می شود.

در روش حرارتی برش زنی سیم بکسل نتاب پس از مشخص شدن متراژ مورد نظر برای برش زدن و یا در انتقال هر قرقره که می بایست سیم بکسل جدا شود در نقطه برش به اعمال حرارت می پردازند. این حرارت به ندرت از طریق شعله و اغلب با ایجاد یک میدان مغناطیسی در داخل یک حلقه مغناطیسی ایجاد می شود. حرارت ایجاد شده بسیار بالا و نزدیک به دمای ذوب فولاد بوده و سبب سرخ شدن موضعی سیم بکسل نتاب می شود. در این مرحله شروع به ایجاد گردش در سیم می کنند تا سیم بکسل نتاب به تدریج نازک تر شده و در نقطه ای از هم جدا شود.

روش حرارتی برش سیم بکسل نتاب سبب می شود تا در نقطه برش مفتول های سیم بکسل بر اثر اعمال حرارت از یک سمت و اعمال تنش برشی از سمت دیگر تا اندازه ای به هم جوش خورده و مفتول ها و استرند ها پس از برش فیکس شده و از هم جدا نشوند. اضافه می کنیم که این روش برش سیم بکسل نتاب روش کارخانه ای بوده و در بازار عملا با برش سنگ و در نهایت بستن یک تکه سیم برای جلوگیری از باز شدن استرند های سیم بکسل نتاب می پردازند.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation