آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتابسیم بکسل نتاب دارای ساختار تمام فولادی با تعداد بالای استرند و تعداد کم مفتول در هر استرند می باشد. سیم بکسل های نتاب معمولا با دو ساختار پر کاربردتر 19 استرندی و 35 استرندی با 7 مفتول در هر استرند یعنی ساختار های 19X7 , 35X7 تولید میشوند و مصرف عمده آنها در لیفتینگ های با ارتفاع بار بالا بالاخص در تاور کرین ها و جرثقیل های دکل دار است. سایز های ریز سیم بکسل نتاب بطور معمول کاربرد بسیار اندکی دارند و پایین ترین سایز کاربردی آنها در تاور کرین ها از 14 میلیمتر آغاز میشود. سایز 16 سیم بکسل نتاب پر مصرف ترین سایز آن محسوب میشود. جنرال بکسل وارد کننده سیم بکسل نتاب در سایز های 14 الی 24 میلیمتر در ایران می باشد.

مشخصات فنی سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتاب معمولا با تنسایل بالا و بطور معمول با دو تنسایل اسمی 1770 و 1960 مگاپاسکال تولید میشوند. سایز های پر کاربرد سیم بکسل نتاب یعنی سایز های 14، 16 و 18 میلیمتر در هر صد متر به ترتیب 78.4، 102 و 130 کیلوگرم وزن دارند. مغزی تمام سیم بکسل های نتاب فولادی است و ساختار استیل آنها یافت نمیشود. جهت قرار گیری و نوع بافت سیم بکسل نتاب بگونه ای است که لایه های درونی در خلاف جهت لایه های بیرونی باز میشوند و بدین صورت با گردش سیم بکسل در هر جهت یکی از لایه های بیرونی یا درونی در برابر باز شدن مقاومت می کنند. جنرال بکسل عرضه کننده خدمات مشاوره خرید سیم بکسل نتاب متناسب با تاور کرین و کلیه اتصالات در ایران می باشد.

انواع سیم بکسل نتاب در جنرال بکسل

سیم بکسل نتاب 19X7سیم بکسل نتاب 19X7

موجود
سیم بکسل تاور کرینسیم بکسل تاور کرین

موجود
سیم بکسل نتاب 35X7سیم بکسل نتاب 35X7

موجود
سیم بکسل نتاب کیس وایرسیم بکسل نتاب کیس وایر

موجود
سیم بکسل نتاب کیس وایرسیم بکسل نتاب کیس وایر

موجود
سیم بکسل نتاب چینیسیم بکسل نتاب چینی

موجود

بافت و ساختار سیم بکسل نتاب

نوع بافت سیم بکسل نتاب از نوع استاندارد می باشد بدان معنا که قطر مفتول بکار رفته در طول استرند و در تمام استرند ها یکسان می باشد. ساختار سیم بکسل نتاب بسته به نوع تاورکرین و بروشور و دستور العمل تاورکرین می تواند متفاوت باشد. دو ساختار عمده 19X7 , 35X7 پر کاربرد ترین ساختار های سیم بکسل نتاب محسوب میشوند که هر دو دارای انعطاف بالایی هستند. هر چند در سایز برابر به سبب ریز تر بودن سایز مفتول های سیم بکسل نتاب 35X7 انعطاف آن نیز بیشتر می باشد. نحوه بافت استرند های مختلف سیم بکسل نتاب نیز بگونه ای است که لایه های بیرونی و درونی در دو جهت مخالف باز میشوند. این امر سبب میشود با گردش سیم بکسل نتاب در هر جهت ساعت گرد یا خلاف ساعتگرد یکی از دو لایه استرند در برابر باز شدن مقاومت کند. سیم بکسل نتاب بصورت اسلینگ نیز مورد استفاده قرار میگیرد. شایان ذکر است ساختار سیم بکسل جرثقیل متفاوت با سیم بکسل تاور کرین و نتاب می باشد.

قیمت سیم بکسل نتاب

سیم بکسل نتاب اغلب در تنسایل های بالا از جنس فولاد تولید میشود. از این رو بدیهی است قیمت سیم بکسل نتاب نسبت به سیم بکسل ها با گرید ها و تنسایل های پایینتر بالا باشد. علاوه بر این تمام سیم بکسل های نتاب که در تاور کرین ها مورد استفاده قرار می گیرند دارای مغزی فولادی هستند و از تعداد بالایی مفتول ریز و تعداد بالایی استرند تولید شده اند. بنابراین تولید سیم بکسل نتاب دارای مراحل دشوار تری نسبت به سیم بکسل هایی با تعداد پایین استرند می باشد که خود سبب بالاتر بودن قیمت سیم بکسل نتاب میشود. جنرال بکسل وارد کننده عمده سیم بکسل نتاب و تضمین پایین ترین قیمت و بالاترین کیفیت این گرید از سیم بکسل ها می باشد. بدون تردید برند تولید کننده نیز در کنار فاکتور های قید شده دارای تاثیر بسزایی در قیمت سیم بکسل نتاب داشته و قیمت برند هایی چون کیس وایر کره بالاتر از محصولات چینی می باشد.

معیار های کیفی سیم بکسل نتاب

سیم بکسل های نتاب کاربری امنیتی دارند بدان معنا که از آنجایی که از این بافت سیم بکسل در ارتفاعات بالا توسط تاور کرین برای لیفت بار استفاده میشود هر گونه ایرادی در تولید می تواند خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد. از این رو انتخاب سیم بکسل نتاب مرغوب امری بلامنازع می باشد. بافت سیم بکسل نتاب ریز است بدین معنا که قطر مفتول های بکار رفته در استرند ها نسبت به بافت های دیگر سیم بکسل ریز تر می باشد. از این رو هر گونه ترک سطحی، خوردگی و پوسیدگی هر مفتول به راحتی آن را تحت بار در معرض شکست قرار می دهد. شدت این امر در مورد سیم بکسل نتاب که دارا بودن تنسایل مقاومت بالاتر تا اندازه ای بالاتر نیز می رود. از این رو اولین معیار کیفی سیم بکسل نتاب دارا بودن مفتول های بدون پلیسه و خوردگی می باشد. سیم بکسل نتاب به سبب داشتن بافت ریز می بایست از انعطاف مناسبی نیز برخوردار بوده پس از خم کردن و رها کردن در کوتاهترین زمان به وضعیت اولیه باز گردد. بازرگانی جنرال بکسل وارد کننده و عرضه کننده سیم بکسل نتاب با بالاترین کیفیت می باشد.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2022 | All ights Reserved | General Boxel Corporation