آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

وینچ

وینچوینچ ها از جمله ابزار آلات کشنده هستند که از آنها برای کشش بار بر روی سطوح شامل سطوح صاف و سطوح شیب دار استفاده می شود. وینچ ها هم از نوع برقی هستند و هم از نوع دستی و دارای پتانسیل های بارگیری مختلفی هستند. وینچ برقی بر خلاف جرثقیل برقی اغلب بصورت تک فاز تولید شده و با برق 220 ولت کار می کند. ساختار ساده تر و کاربری بصورت 2 کاره یعنی تنها با قابلیت لیفتینگ عمودی بار سبب می شود که قیمت وینچ های برقی نسبت به جرثقیل برقی سیم بکسلی که دارای شباهت هایی هستند متفاوت باشد. از وینچ برقی بعنوان بالابر در ساختمان ها و به منظور جابجایی مصالح استفاده بسیاری می شود.

مشخصات فنی وینچ

وینچ ها از ابزار آلات مکانیکی مختلفی برای کشش بار استفاده می کنند. برخی وینچ ها از سیم بکسل، برخی دیگر از زنجیر و حتی برخی از وینچ ها از تسمه بار نیز برای لیفتینگ استفاده می کنند.وینچ ها نیاز به یک نقطه اتکا دارند، از این رو معمولا بر روی یک سطح تکیه گاه مستحکم پیچ می شوند و سپس برای کشش مورد استفاده قرار می گیرند. وینچ های برقی بصورت پیچ و مهره ای اتصال پیدا کرده و بر خلاف جرثقیل های برقی 4 کاره بصورت 2 کاره تولید می شوند. به منظور افزودن قابلیت جابجایی افقی بار بصورت محدود اغلب از ریل های کوچک ساختمانی بصورت پایه و اتصال ثابت برای وینچ ها استفاده می شود که تنها در یک سو و بصورت محدود قابلیت انتقال افقی بار را فراهم می آورد. بر روی وینچ های برقی از سیم بکسل با ساختار های مختلفی استفاده می شود. پر کاربرد ترین ساختار های سیم بکسل اتصالی بر روی وینچ های برقی سیم بکسل 6X19، سیم بکسل نتاب و سیم بکسل های 6X36 می باشند. در برخی از کاربری ها و در ظرفیت های وزنی پایین حتی از سیم بکسل روکش دار نیز بر روی وینچ برقی استفاده می شود.

انواع وینچ در جنرال بکسل

وینچ دستیوینچ دستی

موجود
وینچ دستی کلاچ داروینچ دستی کلاچ دار

موجود
وینچ برقی تک فازوینچ برقی تک فاز

موجود
وینچ برقی بالابر 200 به 400وینچ برقی بالابر 200 به 400

موجود
وینچ برقی بالابر ساختمانی 500 به 1000وینچ برقی بالابر ساختمانی 500 به 1000

موجود
وینچ بالابر ساختمانی 200 به 400وینچ بالابر ساختمانی 200 به 400

موجود
وینچ برقی 600 به 1200وینچ برقی 600 به 1200

موجود
وینچ بالابر تک فاز 800 به 1600وینچ بالابر تک فاز 800 به 1600

موجود

اجزای تشکیل دهنده وینچ برقی

وینچ های برقی اغلب برای لیفتینگ بار در وزن های پایین و اغلب تا 2 تن مورد استفاده قرار می گیرند. این در حالی است که جرثقیل برقی سیم بکسلی حتی تا 65 تن نیز با برندخی از برند های صنعتی مانند دماگ DEMAG آلمان تولید می شود. علاوه بر این بر خلاف جرثقیل های برقی که همراه با ترولی برای جابجایی افقی بار مورد استفاده قرار می گیرند، وینچ های برقی بصورت فیکس شده پسچ و مهره ای مصرف می شوند. از این رو اجزای وینچ برقی محدود تر و ساده تر از جرثقیل برقی می باشد.

عامل گرداننده و تبدیل کننده انرژی الکتریکی به انژی جنبشی دورانی در ساختمان وینچ های برقی یک موتور الکتریکی می باشد. از آنجایی که وینچ برقی اغلب بصورت تک فاز مورد استفاده قرار می گیرد الکتروموتور تک فاز بر روی وینچ برقی نصب شده است. شافت خروجی الکتروموتور تک فاز به یک گیربکس خورشیدی وارد می شود که نقش کاهنده سرعت دورانی و افزاینده گشتاور در خروجی را ایفا می کند. شافت خروجی گیربکس وینچ برقی به یک درام متصل بوده که گردش این درام جمع شدن سیم بکسل را به دنبال دارد. در پایین سیم بکسل و محل اتصال بار از یک عدد قلاب هوک که اغلب از نوع قلاب ضامن دار است استفاده شده است.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation