TEL: 02155412101

رابط زنجیر

رابط زنجیررابط زنجیر از اتصالات اصلی زنجیر های صنعتی می باشد که در سایز های مختلفی تولید و متناسب با انواع زنجیر های فولادی عرضه میشود. از رابط زنجیر معمولا برای اتصال زنجیر با اتصالات سیم بکسل و زنجیر مانند قلاب که دارای یک چشمی حلقوی است استفاده میشود. رابط زنجیر نیز مانند دیگر انواع اتصالات صنعتی در شکل های مختلفی تولید می شود که نمونه ساده آن تحت نام Connecting link و نوعی از اتصال بسیار سریع از رابط زنجیر تحت نام Quick link شناخته می شود که در واقع شبیه به یک لحقه از زنجیر بسته می باشد که برای باز کردن این حلقه تنها با باز و بسته کردن یک مهره که بر روی بدنه قرار گرفته است عمل می کند.

مشخصات فنی رابط زنجیر

رابط زنجیر معمولا از جنس آلیاژ فولادی در گرید های بسیار بالا تولید میشود و در سایز های میلیمتری و اینچی تولید و عرضه میشود. اغلب رابط های زنجیر با ضریب امنیتی 4:1 تولید میشوند و گرید تولید آنها اغلب g80 می باشد. رابط زنجیر ساده دارای دو بخش اصلی می باشد که یک بخش آن را بدنه که به روش فورج گرم تولید می شود تشکیل می دهد و بخش دیگر آن در واقع یک پین می باشد که با قرار گرفتن در وسط رابط زنجیر سبب تکمیل اتصال و بسته شدم دو بخش قوص دار بدنه می شود. رابط زنجیر را هم بر حسب سایز زنجیر های اتصالی و هم با توجه به مشخصات فنی و بر حسب تناژ و ضریب امنیتی اتصال انتخاب می کنند. با توجه به کاربری رابط زنجیر در اتصالات لیفتینگ تنسایل مقاومت کششی این قطعه که مانند دیگر اتصالات لیفتینگ به روش کششی بین دو فک تست می شود از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

انواع رابط زنجیر در جنرال بکسل

رابط زنجیر سایز 6رابط زنجیر سایز 6

موجود
رابط زنجیر سایز 8رابط زنجیر سایز 8

موجود
رابط زنجیر سایز 10رابط زنجیر سایز 10

موجود
رابط زنجیر سایز 13رابط زنجیر سایز 13

موجود

تفاوت گرید های رابط زنجیر فولادی و استیل

بسته به اینکه چه میزان تنش کششی به رابط زنجیر وارد می شود، در چه شرایط محیطی و در اتصال چه متریالی از زنجیر از آن استفاده می شود آلیاژ های فولادی و یا استنلس استیل رابط زنجیر بکار گرفته می شود. رابط های زنجیر استنلس استیل اغلب دارای تنسایل مقاومت کششی برابر با 1570 نیوتن بر میلیمتر مربع هستند که نسبت به آلیاژ های فولادی رابط زنجیر که دارای درصد بالاتری کربن و عملیات حرارتی سخت کاری در تولید هستند دارای تنسایل مقاومت کششی پایین تری است. با وجود تنسایل کششی پایین تر و قیمت بالاتر مقاومت محیطی بالاتر در برابر زنگ زدگی سبب انتخاب و کاربری رابط زنجیر استنلس استیل در برخی از کاربری های صنعتی می شود. رابط زنجیر استنلس استیل در دو گرید استیل 304 بگیر (قابلیت جذب محدود توسط آهنربا) و گرید 316 نگیر بدون قابلیت جذب توسط آهنربا تولید می شوند که مورد دوم دارای قابلیت های بیشتری در برابر زنگ زدگی می باشد. گرید های فولادی رابط زنجیر هر چند دارای مقاومت محیطی کمتری هستند اما در لیفتینگ بار بالاخص در اتصالات اسلینگ های زنجیری به سبب مقاومت کششی بسیار بالا استفاده بسیاری می شوند. پوشش سطحی فلزی در این رابط های زنجیری یا به روش آبکاری سطحی گالوانیزه و یا بصورت معمول تر به صورت رنگ کوره ای که اغلب به رنگ های قرمز، زرد و گاهی نیز آبی صورت می پذیرد انجام می شود.

برند های معتبر تولید کننده رابط زنجیر فولادی

رابط های زنجیر استنلس استیل بدون نیاز به عملیات حرارتی و اغلب با ترکیبات و آنالیز متریال یکسانی به بازار عرضه می شوند و از این رو کیفیت و قابلیت های رابط زنجیر استیل تاثیر چندانی از برند تولید کننده آن نمی پذیرد. در عوض با توجه به عملیات حرارتی سخت کاری که در تولید رابط های زنجیر فولادی شامل سرمایش و گرمایش در مراحل متعدد صورت می پذیرد که به تکنولوژی تولید کننده بستگی داشته و امری سری می باشد تاثیر بسزایی از برند خواهد پذیرفت. از معتبر ترین برند های تولید کننده رابط زنجیر فولادی در دنیا برند Crosby آمریکا می باشد که انواع زنجیر، قلاب، شگل و اتصالات اصلی لیفتینگ بار بالاخص در اتصالات اسلینگ های زنجیری و رابط زنجیر را نیز تولید می کند. تنسایل مقاومت کششی بسیار بالا و ضریب امنیتی مناسب در کنار مقاومت محیطی از مشخصات اصلی این برند صنعتی می باشد. از دیگر برند های معتبر می توان به رابط زنجیر برند YALE آمریکا اشاره نمود که یکی از معتبر ترین برند ها در زمینه تولید جرثقیل های سقفی دستی و برقی، تیفور و پولیفت نیز به شمار می رود. برند های چینی که در بازار نیز به وفور یافت می شوند دارای برخی برند های معتبر در امر تولید اتصالات فولادی از جمله رابط زنجیر هستند که برند شینلی CHINLI از مهمترین این برند ها محسوب می شود.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2021 | All ights Reserved | General Boxel Corporation