آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

گوشواره

گوشواره گوشواره ها ابزار آلاتی صنعتی هستند که نقش نگهدارنده را ایفا می کنند. استفاده از گوشواره در اتصاالت اسلینگ سیم بکسلی از سایش مفتول های سیم بکسل و پارگی آنها در تماس با دیگر اجزای لیفتینگ جلوگیری می کند. گوشواره ها قبل از پرس سیم بکسل در تولید اسلینگ بر روی حلقه ایجاد شده قرار می گیرند. گوشواره در واقع یک قطعه مکانیکی صلب می باشد که بصورت پرسی تولید شده و دارای شیاری برای قرار گیری حلقه سیم بکسل می باشد. گوشواره ها در سایز های مختلفی تولید می شود و در فرایند پرس سیم بکسل مطابق با سایز سیم بکسل انتخاب می شود. در فرایند پرس سیم بکسل پس از عبور از روی گوشواره در سمت دیگر در داخل بوش وارد شده و آماده پرس می شود.

مشخصات فنی گوشواره

گوشواره اغلب از جنس فولادی و بصورت آبکاری شده تولید و عرضه می شود اما نومونه هایی از گوشواره های استنلس استیل نیز در سایز های مختلف تولید می شود. سایز گوشواره مطابق با سایز سیم بکسل انتخاب می شود. در تولید گوشواره ها اغلب از آلیاژ های سخت آلومینیوم و یا از آلیاژ های فولادی بصورت گالوانیزه استفاده می شود. استفاده از گوشواره در تولید اسلینگ های سیم بکسلی نقشی بسیار موثر در افزایش طول عمر اسلینگ داشته از تماس مستقیم ادوات لیفتینگ از جمله قلاب، شگل و حلقه اسلینگ با رشته ها و مفتول های سیم بکسل جلوگیری گرده و به توزیع مناسب تر تنش کششی بر روی کل چشمی و حلقه اسلینگ سیم بکسل کمک می کند.

گوشواره سیم بکسل در اتصال اسلینگ های سیم بکسل استیل نیز بکار گرفته می شود که در این موارد از گوشواره های استنلس استیل در گرید 316 نگیر استفاده می شود. قیمت گوشواره سیم بکسل تابع متریال و سایز آن می باشد. بدین ترتیب که با توجه به وجود درصد بالایی کروم و نیکل در ترکیبات آلیاژی استنلس استیل قیمت گوشواره استیل بالاتر از نمونه های بکار رفته در تولید اسلینگ های سیم بکسل فولادی می باشد. در میان گرید های فولادی نیز با بالا رفتن سایز طبیعتا میزان متریال بکار رفته در تولید گوشواره سیم بکسل بالاتر رفته و قیمت آن افزایش پیدا می کند.

در میان ادوات مختلف لیفتینگ گوشواره ها از حساسیت پایین تری بر خوردار هستند و از این رو فاکتور های مکانیکی کیفی مانند تنسایل برای آنها چندان اهمیت پیدا نمی کند. با این وجود مقاومت کششی و سایشی آنها در مرحله تست کشش سیم بکسل مورد تست قرار می گیرد.

انواع گوشواره در جنرال بکسل

گوشواره فولادیگوشواره فولادی

موجود
گوشواره فولادی گالوانیزهگوشواره فولادی گالوانیزه

موجود
گوشواره استنلس استیلگوشواره استنلس استیل

موجود
گوشواره استیل نگیر 316گوشواره استیل نگیر 316

موجود

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation