آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

قلاب

قلابقلاب یکی از اتصالات اصلی و بسیار پر کاربرد سیم بکسل و زنجیر می باشد که در اغلب عملیات لیفتینگ گونه ای از آن به چشم می خورد. برخی از انواع قلاب صرفا برای کار با زنجیر طراحی شده است مانند قلاب دانه گیر اما انواع دیگر قلاب برای اتصالات سیم بکسل نیز کارایی بسیاری دارند. قلاب بکار رفته در لیفتینگ با سیم بکسل در داخل حلقه اسلینگ قرار میگیرد و پس از اتصال به بار در پروسه لیفتینگ نقش گیره را دارد.

مشخصات فنی قلاب

قلاب ها در شکل های مختلفی شامل قلاب S (با ضامن و بدون ضامن)، قلاب گردان، قلاب کارابین، قلاب دانه گیرو قلاب قرقره تولید میشوند. متریال بکار رفته در ساختار قلاب بسته به محیط و نوع کاربری گاهی از جنس فولاد سخت و گاهی از جنس استنلس استیل می باشد. برند های مختلفی در دنیا به تولید برند مشغول هستند که معتبر ترین آنها شرکت کروطبی آمریکا می باشد. قلاب ها اتصال اصلی اسلینگ سیم بکسل و اسلینگ زنجیر می باشند.

انواع قلاب در جنرال بکسل

قلاب گردان کروزبیقلاب گردان کروزبی

موجود
قلاب Sقلاب S

موجود
قلاب دانه گیرقلاب دانه گیر

موجود
قلاب کارابینقلاب کارابین
100 Kg
موجود
قلاب دینام نریقلاب دینام نری
200 kg
موجود
قلاب شاخدار دانه گیر سایز 10قلاب شاخدار دانه گیر سایز 10

موجود
قلاب شاخدار دانه گیر سایز 13قلاب شاخدار دانه گیر سایز 13

موجود
قلاب S 2 تنقلاب S 2 تن
2 ton
موجود
قلاب S 5 تنقلاب S 5 تن
5 Tons
موجود
قلاب S 7 تنقلاب S 7 تن

موجود
قلاب  S سوئدیقلاب S سوئدی

موجود
قلاب S سوئدی گردانقلاب S سوئدی گردان

موجود
قلاب S زنجیریقلاب S زنجیری

موجود
قلاب S ستونی سرخامقلاب S ستونی سرخام

موجود
قلاب دینام مادگیقلاب دینام مادگی

موجود
هرزگردهرزگرد

موجود

فاکتور های موثر بر قیمت و کیفیت قلاب

قلاب یکی از اتصالاتی است که با تنوع بسیار زیادی تولید می شود. هر یک از فاکتور های کیفی قلاب می توانند بر قیمت این اتصال صنعتی تاثیر مستقیم داشته باشند. کیفیت قلاب های استنلس استیل با توجه به اینکه درصد ترکیبات شیمیایی بکار رفته در تولید آنها با برند های مختلف تقریبا یکسان بوده و در دو گرید 304 و 316 از ترکیبات یکسانی فلزات کروم، نیکل و مولیبدنیوم استفاده می کنند بیشتر تابع وزن نهایی و میزان متریالی است که در تولید آن استفاده شده است. این در حالی است که در مورد قلاب های فولادی تکنولوژی برند های تولید کننده در فراوری فلزات و در نهایت مشخصات مکانیکی قلاب می تواند تاثیر بسزایی داشته باشد. در کل فاکتور های موثر بر کیفیت قلاب بر روی قیمت نیز تاثیر گذاشته و به قرار زیر هستند.

  • جنس قلاب: یکی از مهمترین فاکتور های تاثیر گذار بر قیمت قلاب جنس و متریالی است که در تولید این اتصال صنعتی بکار گرفته می شود. هر چند قلاب های فولادی دارای قابلیت های مکانیکی بالاتری هستند اما با توجه به استفاده از فلزات ارزشمندی مانند کروم و نیکل در ساختار و ترکیبات شیمیایی قیمت قلاب های استنلس استیل بالاتر از قلاب های فولادی در سایز برابر است.
  • تناژ یا ظرفیت وزنی قلاب: یکی دیگر از فقاکتور های موثر بر قیمت قلاب ها ظرفیت وزنی آنها می باشد. این فاکتور نیز در واقع بر گرفته از متریال می باشد چرا که قلاب هایی با ظرفیت وزنی بالاتر در سایز های بزرگتر تولید شده و در نتیجه نیاز به متریال بالاتری در تولید دارند.
  • برند تولید کننده: مانند دیگر قطعات صنعتی برند تولید کننده قلاب از مهمترین فاکتور های تاثیر گذار در کیفیت و قیمت می باشد. این امر بالاخص در مورد قلاب های فولادی با توجه به عملیات پیچیده حرارتی ملموس تر بوده و در اغلب موارد قابلیت های قلاب های استیل در سایز برابر با برند های مختلف تفاوت محسوسی ندارند. از معتبر ترین و با کیفیت ترین برند های قلاب در دنیا برند های کروزبی CROSBY و Green Pin می باشند.
  • سرتیفیکت قلاب: بسیاری از محصولات صنعتی پیش از استفاده به سبب حساسیت در کاربری می بایست تست شده و همراه با سرتیفیکت عرضه گردند. در صورتیکه قلاب فولادی با سرتیفیکت عرضه گردد و همراه با تست های کششی باشد دارای اطمینان بالاتری در کاربری بوده و قیمت بالاتری نیز دارد. سرتیفیکت های شرکت های ثانویه مانند BV , GL که به تست تک به تک محصولات می پردازند قیمت نهایی محصول را به شدت بالا می برد.

بازرگانی جنرال بکسل عرضه کننده قلاب های فولادی و استیل در سایز های مختلف با تناژ کاری مختلف و با برند های مختلف در ایران برای انواع اتصالات اسلینگ های زنجیری و سیم بکسلی است.

گرید های استنلس استیل قلاب

قلاب ها برای کاربری های سنگین صنعتی و در اتصالات اسلینگ های سیم بکسلی و زنجیری از گرید های فولادی مورد استفاده قرار می گیرند. با این وجود از قلاب در گرید های استنلس استیل در اتصالات زنجیر استیل و سیم بکسل استیل استفاده می شود. قلاب استیل هم در سایز های مینیاتوری و بسیار کوچک بعنوان اکسسوری در تولید کیف مورد استفاده قرار می گیرد و هم در سایز های بزرگ تر حتی در کاربری لیفتینگ و در مناطقی که میزان رطوبت بالایی داشته و قلاب فولادی دچار زنگ زدگی می شود استفاده می شوند.

قلاب استیل در دو گرید به بازار عرضه می شود که عبارتند از گرید استیل 304 و 316. قلاب استیل 304 را به استیل بگیر نیز می شناسند که دارای درصد بالایی کروم و نیکل در ترکیبات آلیاژی خود بوده و اندکی قابلیت جذب با آهنربا دارد. گرید قلاب استیل 316 را به استیل نگیر نیز می شناسند که علاوه بر کروم و نیکل از مولیبدنیوم نیز با درصد محدود در ترکیبات آلیاژی آن استفاده شده است. به سبب عدم قابلیت جذب قلاب استیل 316 آن را به نگیر نیز می شناسند. قابلیت های کششی هر دو گرید از قلاب استنلس استیل برابر است اما گرید 316 نگیر اغلب دوام و مقاومت بالاتری در برابر زنگ زدگی در تماس با محلول ها و گاز های خورنده دارد.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation