آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل آسانسوری

سیم بکسل آسانسوریسیم بکسل آسانسوری یکی از پر کاربردترین انواع سیم بکسل ها بوده که در صنعت ساختمان و در اتصالات کابین آسانسور و گاورنر بکار میرود. سیم بکسل آسانسوری دارای ساختاری از مفتول های فولادی می باشد که با ساختار سیل SEALE بافته شده اند. مغزی سیم بکسل آسانسوری معمولا از جنس الیاف کنف و گاهی پلی پروپیلن می باشد. بسته به نوع کاربری و میزان بار وارد بر سیم بکسل آسانسوری گاهی نیز با مغزی فولادی مورد استفاده قرار میگیرند. سایز های مختلفی از این ساختار سیم بکسل تولید میشوند که پر مصرف ترین آنها سایز های 8 میلیمتر، 10 و 11 میلیمتر می باشد. سیم بکسل آسانسوری در نام انگلیسی ELEVATOR ROPE با ساختار 8X19 تولید میشود که از بافت 8 استرند که در ساختار هر استرند 19 مفتول با دو قطر مختلف بکار گرفته شده است. جنرال بکسل وارد کننده سیم بکسل آسانسوری در سایز های مختلف می باشد.

مشخصات فنی سیم بکسل آسانسوری

سیم بکسل آسانسوری بطور کلی با دو ساختار 8X19 , 6X12 تولید میشود. ساختار 8X19 با بافت استرندی از نوع سیل می باشد که هم بصورت مغز الیافی و هم بصورت مغز سیم بکسلی عرضه میشود. ساختار سیل این سیم بکسل که در اثر بافت مفتولهایی با قطر ریز تر مابین مفتولهایی با قطر بالاتر در هر استرند حاصل میشود میزان اصطکاک بین لایه ای را کاهش داده و از طرف دیگر انعطاف سیم بکسل آسانسوری را که یکی از فاکتورهای بسیار مهم برای این کاربری است افزایش می دهد. مغزی الیافی سیم بکسل آسانسوری اغلب از الیاف کنف و به ندرت از الیاف پلی پروپیلن سبک به رنگ سفید رنگ استفاده شده است. پسوند FC بکار رفته در انتهای کد سیم بکسل های آسانسوری مغز کنفی مخفف Fiber Core و کد IWRC مخفف Wire Rope Core یا مغزث فولادی می باشد. سیم بکسل آسانسوری معمولا با تنسایل 1770 مگاپاسکال تولید میشود که در مقایسه با دیگر تنسایل ها حد متوسط و بالاتر از متوسط می باشد. جنرال بکسل مشاوره خرید سیم بکسل آسانسوری در ایران.

انواع سیم بکسل آسانسوری در جنرال بکسل

سیم بکسل آسانسوری مغز کنفی 8X19S+FCسیم بکسل آسانسوری مغز کنفی 8X19S+FC

موجود
سیم بکسل هفت لا کنف 6X12+FCسیم بکسل هفت لا کنف 6X12+FC

موجود
سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی 8X19S+IWRCسیم بکسل آسانسوری مغز فولادی 8X19S+IWRC

موجود
سیم بکسل آسانسوری گوستاولف مغز کنفیسیم بکسل آسانسوری گوستاولف مغز کنفی

موجود
سیم بکسل آسانسوری مغز فولادی گوستاولفسیم بکسل آسانسوری مغز فولادی گوستاولف

موجود
سیم بکسل آسانسوری چینیسیم بکسل آسانسوری چینی

موجود

قیمت سیم بکسل آسانسوری

قیمت سیم بکسل آسانسوری تابع فاکتور های متفاوتی است چرا که این محصول با برند های مختلف، کیفیت و تنسایل مختلف و در سایز های مختلف تولید میشود. طبیعتا با بالا رفتن سایز از 8 الی 12 میلیمتر وزن و متریال بکار رفته در تولید سیم بکسل آسانسوری نیز در واحد متر بالاتر می رود و متناسب با آن فیمت نیز افزایش پیدا می کند. در سایز برابر و با بافت و برند برابر سیم بکسل آسانسوری با مغزی فولاد دارای قیمت بالاتری نسبت به مورد مشابه با مغزی کنفی می باشد. اما شاید تاثیر هیچ یک از این موارد بر قیمت سیم بکسل آسانسوری به اندازه برند تولید کننده نباشد چرا که در برخی موارد قیمت هر متر از سیم بکسل آسانسوری با برند های برتر تولید کننده این محصول مانند گوستاولف آلمان چند برابر قیمت همین محصول و تولید کشور چین می باشد. شایان ذکر است قیمت سیم بکسل آسانسوری بر حسب میزان وفور آن در بازار نیز تغییر می کند و با توجه به اینکه بیشترین مصرف آسانسور سایز 10 می باشد و وفور آن در بازار بسیار زیاد است قیمت سیم بکسل آسانسوری سایز 11 میلیمتر می تواند تفاوت زیادی با سایز 10 آن داشته باشد. جنرال بکسل تضمین دهنده مناسب ترین قیمت سیم بکسل آسانسوری در ایران می باشد.

کیفیت سیم بکسل آسانسوری چگونه تعیین میشود

سیم بکسل آسانسوری ساختاری از جنس فولاد دارد که کیفیت آن تا اندازه ای ظاهری و تا اندازه ای نیز با آزمایش مشخص میشود. منظور از آزمایش آزمایش تنسایل سیم بکسل می باشد چرا که مقاومت کششی سیم بکسل آسانسوری تا اندازه زیادی تابع تنسایل آن می باشد و ناشی از کیفیت مواد اولیه بکار رفته در آن. با بجز آنالیز متریال فاکتورهای تعیین کننده دیگری نیز در بررسی کیفیت سیم بکسل آسانسوری موثر هستند که برخی از آنها با بازرسی ظاهری مشخص میشوند. یکی از فاکتور ها کیفیت مفتول های استرند است که می بایست بدون ترک و با لمس آن توسط دست صاف و یکنواخت بدون پلیسه باشد. در مورد سیم بکسل آسانسوری با مغزی کنفی تولید سیم باید بگونه ای انجام شده باشد که لایه های کنفی به خوبی در داخل و مغزی سیم بکسل آسانسوری قرار گرفته و از بیرون قابل رویت نباشند. از نظر انعطاف تولید سیم بکسل آسانسوری باید بگونه ای انجام شده باشد که با خم کردن و رها کردن سیم به صورت خود بخودی به حالت اول بازگشته و انعطاف بالایی داشته باشد. از دیگر موارد نشان دهنده کیفیت سیم بکسل آسانسوری نوع آبکاری در صورت گالوانیزه بودن و یا روغن کاری در صورت روغن اندود بودن آن است.

مقاومت در برابر خوردگی سیم بکسل آسانسوری

سیم بکسل های آسانسوری فولادی هستند. بدین معنا که با وجود دارا بودن مقاومت کششی بالا مقاومت خوردگی پایینی دارند و بدون پوشش سطحی در برابر آب، رطوبت و گازهای خورنده به سرعت زنگ می زنند. از این رو اغلب سیم بکسل های آسانسوری را به نحوی قبل از استفاده با یک پوشش سطحی در برابر زنگ زدگی حاصل از تماس با رطوبت و گرما عایق می کنند. معمول ترین نوع عایق برای سیم بکسل آسانسوری آبکاری گالوانیزه سرد می باشد که با بکار گیری روکش فلز زنک در حمام های ویژه صورت می پذیرد. یکی از دیگر راه های عایق بندی سیم بکسل آسانسوری استفاده از پوشش روغن بر روی سطح سیم می باشد.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2022 | All ights Reserved | General Boxel Corporation