آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل روکش دار

سیم بکسل روکش دارسیم بکسل های روکش دار یکی از ابزار های لیفتینگ و اتصال بار محسوب میشوند که معمولا در سایز های پایین مورد استفاده قرار میگیرند. از سیم بکسل روکش دار معمولا در باشگاه های بدنسازی برای اتصال بار به دستگیره و قلاب استفاده میشود. هدف از استفاده از سیم بکسل روکش دار جلوگیری از تماس مستقیم مفتولهای فولادی سیم بکسل با دست و یا سطوح حساس می باشد. سایز ها و رنگ های مختلف سیم بکسل روکش دار در جنرال بکسل موجود می باشند. جنرال بکسل وارد کننده سیم بکسل روکش دار در سایز های مختلف در ایران می باشد. سیم بکسل های روکش دار اغلب با ساختار مغزی 6X19 فولادی و بصورت گالوانیزه مورد استفاده قرار می گیرند. سطح بیرونی و پلاستیکی سیم بکسل روکش دار در رنگ های مختلفی از جمله مشکی، قرمز و آبی عرضه می شود که این رنگ ها مفهوم مقاومتی خاصی ندارند.

مشخصات فنی سیم بکسل روکش دار

مغزی سیم بکسل روکش دار معمولا یک سیم بکسل مغز فولادی با ساختار 7X7 و 6X19 می باشد. در واقع سایز های بسیار زیز از سیم بکسل روکش دار با مغزی 7X7 < سایز های بزرگتر آن با ساختار 6X19 عرضه می شوند. سیم بکسل های روکش دار در سایز های ریز مختلفی تولید و عرضه میشوند که محبوب ترین آنها سایز 5 به 6 می باشد. سایز مغزی این سیم بکسل 5 میلیمتر می باشد که پس از افزودن روکش پلاستیکی به سایز 6 میلیمتر میرسد. لازم به ذکر است سیم بکسل روکش دار به هیچ وجه مانند سیم بکسل استیل ضد زنگ نمی باشد و با ایجاد خراش و سوراخ شدن روکش پلاستیکی و در معرض رطوبت و آب به سرعت دچار زنگ زدگی میشود. جنرال بکسل وارد کننده سایز های مختلف سیم بکسل روکش دار برای کاربری های مختلف و ارائه دهنده مشاوره خرید و کاربرد سیم بکسل در ایران می باشد. سیم بکسل روکش دار اغلب بر روی قرقره های چوبی و در متراژ 1000 متری به بازار عرضه می شود.

انواع سیم بکسل روکش دار در جنرال بکسل

سیم بکسل روکش دار ساختار 7X7سیم بکسل روکش دار ساختار 7X7

موجود
سیم بکسل روکش دار باشگاه ورزشیسیم بکسل روکش دار باشگاه ورزشی

موجود
سیم بکسل روکش دار با مغزی 6X19سیم بکسل روکش دار با مغزی 6X19

موجود
سیم بکسل روکش دار وارداتیسیم بکسل روکش دار وارداتی

موجود
سیم بکسل روکش دار باشگاهی 4 به 6سیم بکسل روکش دار باشگاهی 4 به 6

موجود
سیم بکسل روکش دار دیاکو DYACO ژاپنسیم بکسل روکش دار دیاکو DYACO ژاپن

موجود
سیم بکسل روکش دار 3 به 5سیم بکسل روکش دار 3 به 5

موجود
سیم بکسل روکش دار 5 به 7سیم بکسل روکش دار 5 به 7

موجود

قیمت سیم بکسل روکش دار

سیم بکسل روکش دار اغلب دارای سایز ریز و مغزی از جنس فولادی هستند و روکش آنها نیز از جنس پلی پروپیلن است. قیمت سیم بکسل روکش دار اغلب تابع دو فاکتور سایز و برند می باشد. از آنجا که کیفیت روکش سیم بکسل روکش دار چندان متفاوت نیست این جنس و کیفیت مغزی که با ساختار 7 استرندی و 7 رشته در هر استرند بافته میشود است که تعیین کننده قیمت سیم بکسل روکش دار است. جنرال بکسل تضمین کننده بالاترین کیفیت و کمترین قیمت سیم بکسل روکش دار در ایران می باشد. در تبیین کیفیت مغزی سیم بکسل روکش دار بجز کیفیت مفتول ها و یکنواخت بوده و بدون پلیسه بودن آنها با توجه به اینکه سیم بکسل روکش دار بر روی قرقره دائما در حال باز و بسته شدن می باشد میزان انعطاف از فاکتور های مهم و تاثیر گذار می باشد.

فاکتور های موثر بر طول عمر سیم بکسل روکش دار

در نوع کاربری سیم بکسل روکش دار به ندرت اتفاق می افتد که این سیم ها با پارگی و یا افزایش طول (خزش) روبرو شوند و از این رو فاکتور های کیفی سیم بکسل روکش دار مانند سیم بکسل های اسلینگ مرتبط با تنسایل مقاومت کششی آنها نیست. در واقع سیم بکسل روکش دار اغلب با دو مشکل روبرو می شود که عبارتند از برش خوردن و یا ساییدگی و از بین رفتن روکش پلاستیکی و تغییر فرم مغزی سیم بکسلی.

تغییر فرم مغزی سیم بکسلی که در سیم بکسل روکش دار بکار گرفته می شود در اثر تکرار سیکل های یکسان کاری و تحت یک زاویه مشخص بعنوان مثال بر روی ماشین های بدنسازی اتفاق می افتد. این مشکل اغلب به سبب انعطاف پایین مفتول های مغزی سیم بکسل روکش دار اتفاق می افتد که بر اثر وجود درصد بسیار پایین عنصر فلزی وانادیوم در ترکیبات آلیاژی این مفتول ها می باشد.

مشکل بزرگتر و معمول تر سیم بکسل های روکش دار که سبب پایین بودن طول عمر کاری این دسته از سیم ها می شود از بین رفتن روکش پلاستیکی آنها می باشد. سایش مداوم سطحی بر روی روکش پلاستیکی که تحت نیروی بالا بر روی ماشین های بدنسازی اتفاق می افتد سبب این کاهش امر می باشد. یکی از مهمترین فاکتور های کیفی موثر در روکش پلاستیکی سیم بکسل روکش دار چقرمگی پلاستیک می باشد. هر اندازه چقرمگی پلاستیک بالاتر رود تاثیر پذیری پلاستیک کمتر و چسبندگی مولکولی پلاستیک نیز افزایش پیدا می کند. برخی برند های تولید کننده سیم بکسل روکش دار مانند برند DAYCO ژاپن از تکنولوژی های خاص و نوینی برای فراوری پلاستیک با چقرمگی بسیار بالا در تولید سیم بکسل روکش دار استفاده می کند. این تکنولوژی سبب می شود روکش پلاستیکی تحت بار دیر تر خشک شده و دچار ترک و سایش گردد.

کاربری سیم بکسل روکش دار در باشگاه های بدنسازی

یکی از اصلی ترین کاربری های سیم بکسل روکش دار در باشگاه های بدنسازی است. در واقع در باشگاه های بدنسازی ورزشکاران از سه نوع وزنه یا به شکل دمبل، یا به شکل هالتر و یا با استفاده از دستگاه های بدنسازی مانند دستگاه کراس اور به عضله سازی می پردازند. بر روی اغلب دستگاه های بدنسازی چه دستگاه های مرتبط به بالا تنه و چه دستگاه های مرتبط با پاز از سیم بکسل روکش دار برای اتصال سنگ های وزنه به دستگیره ها استفاده می شود. در اغلب موارد از سیم بکسل روکش دار سایز 4 به 6 در این اتصالات استفاده می شود.

روکش پلاستیکی PVC بکار گرفته شده بر روی سطح سیم بکسل روکش دار اولا سبب حرکت روان تر بر روی قرقره دستگاه بدنسازی می شود، از تماس مستقیم مفتول های رشته های سیم بکسل بر روی قرقره ها، سایش و پارگی آنها جلوگیری می کند و در نهایت با جلوگیری از تماس پوست ورزشکاران با سیم بکسل جلوگیری کرده و جراحات را کاهش می دهد.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation