آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

شگل

شگلشگل ها از اتصالات بسیار مهم زنجیر و سیم بکسل محسوب میشوند که در شکل های بسیار متنوع و با برند های مختلفی تولید میشوند. دو نوع پر کاربرد شگل ها عبارتند از شگل نعلی شکل و شگل U. شگل ها معمولا در اتصالات زنجیر و سیم بکسل همراه با حلقه فولادی، قلاب و لینک اتصال مورد استفاده قرار میگیرند.

مشخصات فنی شگل

شگل های فولادی چه از نوع نعلی شکل باشند و چه از نوع U از فولاد پر کربن همراه با عملیات های حرارتی جهت افزایش تنسایل و مقاومت کششی تولید میشوند. معمولا شگل ها به دو صورت پین دار و پیچی تولید میشوند. شگل های استنلس استیل در دو گرید از استیل 304 و 316 تولید میشوند. استاندارد تولید شگل U و شگل نعلی شکل با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد. شگل ها در تناژ بسیار وسیعی از 0.5 تن الی 500 تن تولید میشوند. معتبرترین برند تولید کننده شگل در دنیا برند کروزبی آمریکا می باشد.

انواع شگل در جنرال بکسل

شگل یو فولادی تناژدار ساده Uشگل یو فولادی تناژدار ساده U
1
موجود
شگل فولادی نعلی شکل تناژدار ساده 1 تنشگل فولادی نعلی شکل تناژدار ساده 1 تن
1
موجود
شگل نعلی شکل فولادی ساده 2 تنشگل نعلی شکل فولادی ساده 2 تن
2 Ton
موجود
شگل نعلی شکل 8.5 تنشگل نعلی شکل 8.5 تن
8.5 Ton
موجود
شگل نعلی شکل 9.5 تنشگل نعلی شکل 9.5 تن

موجود
شگل نعلی 17.5 تنشگل نعلی 17.5 تن
17.5 ton
موجود
شگل نعلی شکل 25 تنشگل نعلی شکل 25 تن
25 Ton
موجود
شگل کروزبیشگل کروزبی

موجود
شگل نعلی فولادی پیچ و مهره تناژدارشگل نعلی فولادی پیچ و مهره تناژدار

موجود
شگل یو فولادی تناژدار پیچ و مهره ایشگل یو فولادی تناژدار پیچ و مهره ای

موجود
شگل یو 8.5 تنشگل یو 8.5 تن

موجود
شگل یو 9.5 تنشگل یو 9.5 تن

موجود
شگل نعلی گرین پین Green Pinشگل نعلی گرین پین Green Pin

موجود
شگل تناژدار گرین پین هلندشگل تناژدار گرین پین هلند

موجود
شگل یو U ساده گرین پین شگل یو U ساده گرین پین

موجود

اشکال مختلف اتصال شگل ها

شگل ها هم از نظر شکل بدنه فورج و هم از نظر میله اتصالی دارای تنوع مختلفی هستند. اشکال بدنه اصلی شگل که در اتصالات زنجیر و سیم بکسل مورد استفاده قرار می گیرد می تواند به شکل یو که در زبان اگلیسی به D شگل شناخته می شود، شکل نعلی شکل که در زبان انگلیسی به شگل استاندارد اروپایی یا European type shackle شناخته می شود و در نهایت شگل پیچ تولید شده باشد. شگل ها به جز یک بدنه فورج دارای یک میله اتصال نیز هستند که این میله ها بر حسب کاربری می توانند به یکی از شرایط زیر باشند.

  • پین و خار: برخی از انواع شکل بالاخص شگل هایی که در تناژ کمتر مورد استفاده قرار می گیرند برای تکمیل اتصال بر روی بدنه فورج خود از یک پین استفاده می کنند که این پین دارای یک سوراخ در قسمت بیرونی بوده که در نهایت با عبور یک خار از این سوراخ مانع باز شدن و حرکت پین در داخل سئراخ های دو لبه شگل می شوند.
  • شگل های پیچ و مهره ای: این دسته از شگل ها در دو سمت دارای سوراخ هایی بدون رزوه هستند. پین ورودی به داخل سوراخ های این دسته از شگل ها به شکل پیچ بوده و پس از عبور از داخل شگل در طرف دیگر یک مهره بر روی آنها بسته می شود. این نوع اتصال امن ترین و قدرتمند ترین نوع اتصال شگل ها محسوب می شود که از یک مهره شش گوش دنده درشت در اتصال استفاده کرده که البته به افزایش قیمت این دسته از شگل ها نیز می انجامد.
  • شگل های پیچی: این دسته از شگل ها در دو سمت دارای سوراخ هایی هستند که به شکل رزوه در آمده است. اتصال شگل های پیچی با بکارگیری یک پیچ نیم دنده که در داخل سوراخ شگل بسته می شود تکمیل می شود.

انتخاب نوع شگل و نوع اتصال خار، پیچ و یا پیچ و مهره ای به میزان بار و شرایط حمل بستگی دارد و می بایست با مشاوره مهندسین کار آزموده صورت پذیرد.

برند های معتبر تولید کننده شگل فولادی

در اتصالات لیفتینگ و همراه با سیم بکسل و زنجیر فولادی از قلاب و شگل فولادی استفاده بسیار زیادی می شود. بر خلاف شگل های استیل که مشخصات مکانیکی و قابلیت های آنها تنها تحت تاثیر ترکیبات آلیاژی قرار دارد شگل های فولادی دارای مکانیزم تولید پیچیده تری بوده و مشخصات مکانیکی آنها نه تنها تابع ترکیبات آلیاژی فولاد بکار رفته در تولید بلکه تابع عملیات سخت کاری حرارتی می باشد.

برند تولید کننده شگل یکی از فاکتور های تاثیر گذار بر قابلیت های کاری آن می باشد چرا که برند های مختلف از کشور های مختلف محصولاتی بصورت رقابتی و مطابق با استاندارد های صنایع کشور متبوع خود تولید می کنند. هر چند بخش عمده ای از بازار جهانی را شگل های فولادی تولیدی کشور چین تشکیل می دهند اما در کاربری های فوق سنگین مانند کاربری ساحلی که از شگل فولادی تا تناژ 250 تن نیز استفاده می شود ترجیح به کاربری شگل فولادی با برند های معتبر می باشد.

دو مورد از شناخته شده ترین برند های تولید کننده شگل فولادی در دنیا برند های کروزبی آمریکا Crosby و گرین پین Green Pin هلند می باشند. این دو برند نه تنها از آلیاژ های ویژه ای استفاده کرده و عملیات سخت کاری حرارتی ویژه ای را در تولید شگل فولادی بکار می گیرند بلکه حتی در طراحی بخش های مختلف شگل نیز از انحنا و زوایای خاصی استفاده کرده که قابلیت های این اتصال صنعتی را افزایش می دهد.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation