آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل افشان

سیم بکسل افشانسیم بکسل افشان یکی از کاربردی ترین و اولیه ترین ساختار های سیم بکسل محسوب می شود. سیم بکسل افشان هم در گرید های فولادی و هم در گرید های استنلس استیل تولید می شود و در سایز های بسیار ریز از 1 میلیمتر تا سایز های بزرگتر حتی تا 22 میلیمتر نیز تولید می شود. سیم بکسل افشان دارای ساختار مکانیکی 7X7 بوده یعنی خود دارای یک مغزی بصورت یک استرند 7 مفتول می باشد که 6 عدد استرند دیگر نیز به دور این مغزی پیچیده شده اند. سیم بکسل افشان دارای کاربری های مختلفی بوده که می توان به کاربری بعنوان سیم ترمز، برای اتصال آینه های خودرو ها، تولید اسلینگ های سیم بکسل سبک، فنس های سیم بکسلی، درب های گاراژ، آویز تابلو های شهری و ... نام برد. بازرگانی جنرال بکسل وارد کننده سیم بکسل افشان 7x7 در سایز های میلیمتری و بصورت آبکاری شده گالوانیزه سرد در ایران است.

مشخصات فنی سیم بکسل افشان

سیم بکسل افشان در گرید فولادی اغلب با تنسایل 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع و بصورت ریز بار تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. در سایز های 0.5 الی 2 میلیمتر سیم بکسل افشان دارای انعطاف بسیار بالایی بوده و از این رو محبوبیت فوق العاده ای دارد. بر عکس در سایز های بالاتر به سبب افزایش قطر مفتول ها به تدریج از انعطاف آن کاسته شده بگونه ای که در سایز های بالاتر از 6 میلیمتر انعطاف در آن به حداقل می رسد. سیم بکسل های افشان بصورت گالوانیزه و در گرید های دریایی عرضه می شوند. سیم بکسل افشان در سایز 2 mm به ازای هر 1000 متر دارای 15 کیلوگرم وزن بوده و MBL برابر با 2.54 کیلو نیوتن دارد. در سایز 3 میلیمتر هر 1000 کیلوگرم از سیم بکسل افشان 35 کیلوگرم وزن داشته و حداقل نیروی شکست 5.72 KN را دارد. در مغزی سیم بکسل های فولادی با کاربری های مختلف مانند سیم بکسل حفاری و آسانسوری از سیم بکسل افشان در سایز های مختلف بر حسب سایز استفاده می شود. سیم بکسل افشان 7x7 بر روی قرقره های 1000 متری همراه با پلاک دارای مشخصات مکانیکی در سایز های ریز بار اغلب بر روی قرقره های پلاستیکی و در سایز های بزرگتر بر روی قرقره های چوبی به بازار عرضه می شود.

انواع سیم بکسل افشان در جنرال بکسل

سیم بکسل افشان استنلس استیلسیم بکسل افشان استنلس استیل

موجود
سیم بکسل افشان فولادیسیم بکسل افشان فولادی

موجود
سیم بکسل افشان روکش دارسیم بکسل افشان روکش دار

موجود
سیم بکسل افشان 7x7سیم بکسل افشان 7x7

موجود

قیمت سایز ها و متریال های سیم بکسل افشان

سیم بکسل افشان هم در گرید های فولادی و هم در گرید های استنلس استیل تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. طبیعتا با توجه به قیمت بالاتر متریال آلیاژی استنلس استیل که دارای درصد بالایی کروم و نیکل است قیمت سیم بکسل افشان استنلس استیل نیز بالاتر از موارد فولادی می باشد. با توجه به اینکه با افزایش سایز میزان متریال بکار گرفته شده در تولید سیم بکسل افشان افزایش پیدا می کند طبیعتا قیمت سیم بکسل افشان نیز تا اندازه بسیار زیادی تابع سایز بوده و بصورت لگاریتمی افزایش پیدا می کند چرا که بعنوان مثال اختلاف وزنی از سایز 2 الی 3 میلیمتر از سیم بکسل افشان حدود 20 کیلوگرم بوده و این در حالی است که از سایز 3 الی 4میلیمتر افزایش وزن حدود 26 کیلوگرم است و این به سبب مشخصات سطح مقطع دایره ای سیم بکسل افاشن می باشد که با افزایش قطر مساحت به میزان بالایی افزایش دارد.

آبکاری گالوانیزه سیم بکسل افشان

سیم بکسل افشان در صورتیکه از جنس استنلس استیل تولید شده باشد بدون نیاز به آبکاری سطحی با مقاومت محیطی بالایی بکار گرفته می شود. اما سیم بکسل افشان فولادی برای داشتن مقاومت محیطی مناسب اغلب آبکاری سطحی می شود. نوع آبکاری سیم بکسل افشان اغلب از نوع گالوانیزه سرد می باشد که در حمام هایی با پوشش سطحی از فلز روی با ضخامت بسیار کم سطح مفتول های سیم بکسل افشان با فلز روی در دمای پایین حدود 260 درجه سانتی گراد پوشانیده می شود. نتیجه سطحی نقره ای رنگ و براق از مفتول ها در ساختار سیم بکسل افشان را بوجود می آورد که مقاومتی نسبی در برابر زتگ زدگی دارد. بدیهی است که با ایجاد خراش های سطحی بر روی مفتول سیم بکسل افشان در آستانه زنگ زدگی و از دست دادن الکترون قرار می گیرد.

برند های معتبر تولید کننده سیم بکسل افشان

سیم بکسل افشان در زمره سیم بکسل ها با کاربری های گسترده چه بصورت مستقیم و چه بعنوان مغزی سیم بکسل های دیگر و حتی بصورت روکش دار مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب موارد سیم بکسل افشان موجود در بازار ایران محصولات چینی هستند که البته مطابق با استاندارد های بین المللی و با بکارگیری ماشین الات پیشرفته صنعتی تولید شده اند. سیم بکسل افشان چینی بسته به نیاز دارای تنسایل های کششی متفاوتی از 1560 و اغلب دارای میزان حداکثری 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع است. سیم بکسل افشان که در سایز های بسیار کوچک بر روی قرقره های پلاستیکی نیز عرضه می شود با برند های معتبری مثل کیس وایر کره نیز تولید می شود که نه تنها دارای انعطاف بسیار مناسب، خواص کششی و سایشی مناسب بلکه دارای آبکاری گالوانیزه با کیفیت بسیار بالایی نیز می باشد.

فاکتور های کیفی سیم بکسل 7x7

سیم بکسل افشان 7x7 هم بعنوان مغزی برای سایز ها و ساختار های پیچیده تر سیم بکسل و هم برای اتصالات صنعتی مانند آینه های خودرو ها مصرف می شود. فاکتور های کیفی سیم بکسل 7x7 در دو دسته فاکتور های ظاهری و فاکتور های آنالیزی قابل دسته بندی هستند. از مهمترین فاکتور های ظاهری کیفی سیم بکسل 7x7 می توان به یکپارچه بودن و عدم وجود ترک و یا پلیسه در تماس سطحی انگشت بر روی بدنه این سیم و آبکاری مناسب گالوانیزه که سطحی نقره ای براق در تمامی طول سیم را به همراه دارد اشاره نمود. از نظر انعطاف نیز وجود درصد پایینی از عنصر فلزی وانادیوم که خاصیت فنریت را در ساختار سیم بکسل 7x7 پدید می آورد با خم کردن سیم و رها کردن قابل تست می باشد که سیم بکسل افشان با کیفیت ایده آل به سرعت به شرایط اولیه پیش از خمش باز می گردد. بسیاری از فاکتور های کیفی سیم بکسل 7x7 مربوط به آنالیز شامل آنالیز مواد و تنس های تنسایل و سختی می باشند که بصورت آزمایشگاهی مورد بررسی هستند. از آنجایی که کاربری سیم بکسل افشان 7x7 در صنایع برای کاربری هایی غیر حساس و اغلب با تنش های کششی پایینی روبرو است اغلب تست و بررسی ظاهری فاکتور های کیفی برای انتخاب این سیم کفایت می کند.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation