آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل کنفی

سیم بکسل کنفیسیم بکسل های کنفی Fiber core wire rope دارای کاربری های صنعتی متفاوتی بوده و در ساختار های متنوعی نیز تولید می شوند. انواع سیم بکسل کنفی آسانسوری با ساختار 8X19+FC ، انواع سیم بکسل کنفی حفاری و جرثقیل با ساختار 6X19+FC و در نهایت سیم بکسل های هفت لا کنف که علاوه بر داشتن مغزی از نوع کنفی در مغزی هر یک از رشته ها و استرند های آنها نیز از الیاف کنفی استفاده شده است و دارای ساختار 6X12+7FC هستند و دارای کاربری عمده در گاور نر آسانسور ها و یا برای اهداف غیر لیفتینگ هستند نمونه ای از این کاربری محسوب می شوند. بازرگانی جنرال بکسل وارد کننده و عرضه کننده انواع سیم بکسل کنفی تا سایز 24 میلیمتر در ایران می باشد. در اغلب کاربری ها سیم بکسل کنفی بصورت آبکاری شده گالوانیزه در بازار قابل عرضه می باشد.

مشخصات فنی سیم بکسل کنفی

سیم بکسل کنفی در واحد متر و در قطر برابر دارای وزن سبک تری نسبت به سیم بکسل فولادی می باشد که این امر سبب پایین تر بودن قیمت سیم بکسل کنفی نیز می شود. میزان انعطاف سیم بکسل کنفی در قطر برابر بسیار بالاتر از انعطاف سیم بکسل فولادی می باشد چرا که از الیاف طبیعی کنفی که به رنگ قهوه ای مورد استفاده قرار گرفته اند در مغزی این سیم ها استفاده شده است. میزان سایش بین لایه ای نیز که بین لایه های درونی و استرند های بیرونی سیم بکسل کنفی اتفاق می افتد در مقایسه با سیم بکسل فولادی کمتر می باشد. با در نظر داشتن تمامی این مزیت های سیم بکسل کنفی از آنجا که مقاومت کششی یکی از اصلی ترین و مهمترین فاکتور های مکانیکی مورد نیاز برای کاربری لیفتینگ می باشد سیم بکسل مغز فولادی دارای WLL (working load limit) یا قابلیت کششی و لیفتینگ بالاتری در قطر برابر نسبت به سیم بکسل کنفی می باشد که دلیل ارجحیت این سیم ها برای کاربری های لیفتینگ و اسلینگ می باشد.

انواع سیم بکسل کنفی در جنرال بکسل

سیم بکسل کنفی حفاریسیم بکسل کنفی حفاری

موجود
سیم بکسل کنفی آسانسوریسیم بکسل کنفی آسانسوری

موجود
سیم بکسل مغز کنفی هفت لاسیم بکسل مغز کنفی هفت لا

موجود

سیم بکسل هفت لا کنف

سیم بکسل کنفی هفت لا که هفت لا کنف نیز شهرت دارد در میان تمامس ساختار های سمی بکسل در قطر برابر دارای کمترین میزان مقاومت کششی می باشد و از این رو به هیچ عنوان از این ساختار سیم بکسل برای کاربری اسلینگ و لیفتینگ استفاده نمی شود. نگاه به سطح مقطه بریده شده این سیم بکسل کنفی مشخص می کند که یک مغزی در داخل متشکل از رشته های کنف طبیعی با قطر بالا و در مغزی هر دشته از 6 رشته بیرونی این سیم بکسل نیز از الیاف کنف استفاده شده است. به بیان دقیق تر در کل ساختار این سیم بکسل کنفی تنها مفتول های لایه بیرونی هر رشته از فولاد و باقی کل رشته ها کنفی هستند. از این سیم بکسل کنفی در کاربری هایی چون در گاورنر آسانسور که بار چندانی بر پیکر سیم فولادی وارد نمی شود و همچنین برای کاربری های مرغداری استفاده می شود.

سیم بکسل کنفی آسانسوری

سیم بکسل کنفی یکی از پر مصرف ترین نوع اتصالات کابین آسانسور ها محسوب می شود. در صنایع آسانسور برای تعلیق بار کابین و سر نشینان کابین آسانسور از سیم بکسل کنفی و البته گاهی مغز فولادی که در یک طرف به کابین متصل شده و با عبور از روی قرقره و چرخ آسانسور در طرف دیگر به وزن هایی متصل می شود استفاده می شود. در واقع موتور آسانسور با گردش سیم بکسل کنفی سبب افزایش طول اتصال که با پایین رفتن کابین همراه بوده و یا کاهش طول اتصال که با بالا آمدن کابین آسانسور همراه است می پردازد. سایز های سیم بکسل کنفی بکار گرفته شده در آسانسور ها اغلب در پایین ترین میزان دارای قطر 8 میلیمتر و حداکثر به 13 میلیمتر می رسد. روکش سطحی مفتول های سیم بکسل کنفی آسانسور اغلب گالوانیزه سرد است اما در مواردی از روغن سطحی نیز برای افزایش مقاومت در برابر رطوبت این سیم کنفی استفاده می شود.

مقایسه قیمت سیم بکسل کنفی و سیم بکسل فولادی

سیم بکسل کنفی که از الیاف طبیعی بافته شده در مغزی بهره می گیرد بصورت محسوسی سبک تر از سیم بکسل فولادی که در مغزی در واقع از یک سیم بکسل فولادی با قطر کوچکتر استفاده می کند می باشد. با توجه به قیمت بالای فولاد و عملیات حرارتی سخت کاری که برای افزایش قابلیت های تنسایل فولاد و همچنین آبکاری سطحی که برای آن بکار گرفته می شود طبیعی است که قیمت سیم بکسل کنفی در سایز یکسان کمتر از سیم بکسل فولادی باشد. الیته طبیعی است که برند هایی که در سطح دنیا شناخته شده هستند مانند برند کیس وایر کره که انواع ساختار های کاربردی سیم بکسل کنفی را نیز تولید می کند دارای قیمتی بالاتر از برند های متفرقه و حتی بالاتر از قیمت سیم بکسل فولادی داشته باشد.

کاربری سیم بکسل سیزال و سیم بکسل کنفی

در مغزی سیم بکسل کنفی و سیم بکسل سیزال هر دو از الیاف طبیعی و غیر فلزی استفاده می شود با این تفاوت که ساختار مغزی سیم بکسل کنفی بصورت پنبه ای اما ساختار مغزی سیزال شبیه به الیاف و بافت های چوبی می باشد. مغزی کنفی که در واقع نوعی طناب با نام مانیلا می باشد دارای مقاومت بسیار مناسبی در برابر آب خورنده دریا بوده و در تماس با آب خیس نمی شود این در حالی است که سیم بکسل کنفی به سبب خیس شدن کنف در تماس آب دریا که منجر به افزایش وزن این سیم می شود کاربرد مارین یا دریایی ندارد. بطور کلی در کاربری های دریایی از انواع طناب مصنوعی مانند طناب PP یا بطور مستقیم از طناب مانیلا در قطر های مختلف و در صورت استفاده از سیم بکسل مغزی دارد از سیم بکسل با مغزی سیزال استفاده می شود و عملا سیم بکسل کنفی کاربری دریایی ندارد.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation