آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

جرثقیل برقی

جرثقیل برقیجنرال بکسل وارد کننده و عرضه کننده جرثقیل برقی زنجیری و سیم بکسلی در تناژ مختلف. کلیه اتصالات جرثقیل برقی شامل سیم بکسل، اتصالات سیم بکسل، زنجیر، اتصالات زنجیر، انواع قلاب، حلقه فولادی و اتصالات وابسته. جرثقیل های برقی ابزار آلاتی کارگاهی می باشند که در محدوده وزنی 1 الی 35 تن تولید می شوند. جرثقیل های برقی از نوع سقفی اغلب بصورت 4 کاره همراه با یک ترولی یا کالسکه سقفی عرضه می شوند و قابلیت حرکت بر روی ریل های سقفی برای انتقال افقی بار پس از لیفتینگ را دارند. این سری از جرثقیل ها نیاز به یک ریل سقفی داشته و از یک دکمه اضافی کنترل بر روی دسته راهنما برای جابجایی ترولی برقی پس از لیفتینگ بار استفاده می کنند. بازرگانی جنرال بکسل عرضه کننده جرثقیل های برقی سه فاز با برند های دماگ آلمان، کیتو ژاپن، وکتو چین، کاتو چین و جرثقیل های برقی تک فاز با برند کاتو می باشد.

مشخصات فنی جرثقیل برقی

واردات و عرضه جرثقیل برقی زنجیری از 1 الی 10 تن، جرثقیل برقی سیم بکسلی تا 50 تن با برند های مختلف. جرثقیل برقی دملگ DEMAG آلمان، جرثقیل برقی کیتو KITO آصلی ژاپنی. جرثقیل های برقی 2 کاره، 4 کاره همراه با ترولی برقی و جرثقیل برقی دروازه ای 6 کاره قابل عرضه است. جرثقیل های برقی از سه بخش اصلی شامل یک موتور الکتریکی (الکتروموتور) که مولد حرکت دورانی است، یک گیربکس که وظیفه کاهش سرعت دورانی و افزایش گشتاور خروجی را بر عهده دارد و یک بلوک جرثقیل که حاوی شافت ها و دنده ها برای به حرکت در آوردن زنجیر فولادی بار است می باشد. البته جرثقیل های برقی تنها در نوع زنجیری تولید نمی شوند و نمونه های سیم بکسلی آنها نیز با کاربری و برند های محدودتری در بازار یافت می شود.

انواع جرثقیل برقی در جنرال بکسل

جرثقیل برقی دماگ آلمانجرثقیل برقی دماگ آلمان
10 Ton
موجود
جرثقیل برقی سیم بکسلی دماگ DEMAGجرثقیل برقی سیم بکسلی دماگ DEMAG
10
موجود
جرثقیل برقی کیتو KITOجرثقیل برقی کیتو KITO
10 TON
موجود
تعمیرا جرثقیل برقی دماگ DEMAGتعمیرا جرثقیل برقی دماگ DEMAG
50 TON
موجود
جرثقیل برقی 2 کاره کیتوجرثقیل برقی 2 کاره کیتو

موجود
جرثقیل برقی زنجیری وکتو WKTO جرثقیل برقی زنجیری وکتو WKTO

موجود
جرثقیل برقی زنجیری تویو TOYOجرثقیل برقی زنجیری تویو TOYO

موجود
جرثقیل برقی 3 تن TXKجرثقیل برقی 3 تن TXK

موجود
جرثقیب برقی 2 سرعته 4 کاره TXKجرثقیب برقی 2 سرعته 4 کاره TXK

موجود
جرثقیل برقی تک فاز 5 تنجرثقیل برقی تک فاز 5 تن

موجود
جرثقیل برقی 2 سرعته کاتو KATO چینجرثقیل برقی 2 سرعته کاتو KATO چین

موجود
جرثقیل برقی زنجیری 4 کاره 2 تن جرثقیل برقی زنجیری 4 کاره 2 تن

موجود
جرثقیل برقی زنجیری تویو TOYOجرثقیل برقی زنجیری تویو TOYO

موجود

مقایسه جرثقیل برقی زنجیری و سیم بکسلی

اغلب نمونه های جرثقیل های برقی موجود در بازار ایران از نوع زنجیری هستند. در واقع برای لیفتینگ بار در محدوده وزنی 1 الی 10 تن اغلب از جرثقیل برقی زنجیری و برای لیفتینگ بالای 10 تن از نمونه های سیم بکسلی استفاده می شود. هر یک از نمونه های جرثقیل های برقی دارای مزایا و معایبی بوده که کاربری آن در شرایط خاص را ایده آل می سازد. در اتصالات جرثقیل های برقی زنجیری از زنجیر فولادی گرید G80 خشکه استفاده شده است که مقاومت سایشی و طول عمر بسیار بالایی دارد. حال آنکه سیم بکسل فولادی اتصال جرثقیل سیم بکسلی با ساختار 6X19 استفاده شده و طول عمر کمتری دارد. از این رو هزینه های مربوط به حفظ و نگهداری جرثقیل برقی زنجیری کمتر از نمونه های سیم بکسلی است و طول عمر کاری آنها نیز بالاتر می باشد.

در حالی که محدوده ارتفاع لیفتینگ بار توسط جرثقیل برقی زنجیری اغلب 6 متر است، نمونه های سیم بکسلی اغلب دارای ارتفاع لیفتینگ بالاتر بوده که گاهی به 14 متر نیز می رسد. با توجه به اینکه در اغلب کاربری های کارگاهی و کارخانه ای محدودیت وزنی 1 الی 10 تن و ارتفاع لیفتینگ تا 6 متر کفایت می کند نمونه های جرثقیل برقی زنجیری با برند های بسیار گسترده تری در بازار یافت می شوند.

کاربری جرثقیل برقی دو سرعته

اغلب نمونه های جرثقیل برقی بصورت تک سرعته تولید می شوند. با این وجود تنها با کاربری یک اینورتر و یا استفاده از موتور الکتریکی دو سیم پیچ می توان به جرثقیل های برقی دو سرعته رسید. جرثقیل های برقی دو سرعته در سرعت بالای خود تنها اندکی تند تر از نمونه های جرثقیل برقی تک سرعته عمل می کنند. در واقع کاربری اصلی نمونه های جرثقیل برقی دو سرعته در سرعت پایین انها می باشد.

در صنایع در بسیاری از موارد برای جایگذاری دقیق قطعات در موقعیتی مشخص نیاز به عملکرد بسیار کند در پایین آوردن قطعات هستیم. در صنایع ماشین سازی، تعمیزان ژنراتور و کمپرسور و در سد سازی ها با این موارد کاربری روبرو هستیم. در این موارد جرثقیل برقی دو سرعته این قابلیت را برای کاربران بوجود می آورد تا با پایین آوردن بسیار کند قطعات امکان جایگذاری آنها در موقعیتی مشخص فراهم شود. این سری از جرثقیل های برقی دارای یک دکمه کنترل دو پله هستند که در پله اول به حرکت زنجیر بار جرثقیل برقی با سرعت بالا و در مرحله دوم به سرعت پایین می رسند.

کاربری جرثقیل های برقی تک فاز

جرثقیل های برقی در کاربری های کارگاهی و کارخانه ای که دسترسی به برق سه فاز وجود دارد اغلب بصورت سه فاز تولید می شوند. با این وجود برای کاربری های سبک تر نمونه هایی از جرثقیل های برقی تک فاز از نوع زنجیری نیز تولید می شوند. نمونه های تک فاز از جرثقیل های برقی سیم بکسلی در واقع همان وینچ های برقی می باشد. جرثقیل برقی تک فاز در تناژ 1 الی 5 تن و بصورت محدودی تولید شده با برق خانگی 220 ولت نیز کار می کند. در واقع قابلیت کاربری جرثقیل برقی تک فاز با برق تولیدی توسط دیزل ژنراتور ها نیز وجود دارد.

جرثقیل تک فاز اغلب از یک الکتروموتور قدرتمند تر از جرثقیل های برقی سه فاز استفاده می کند تا کاهش ولتاژ در اتصال در واقع توسط الکتروموتور تامین گردد. البته برخی انواع جرثقیل برقی تک فاز به از یک اینورتر استفاده می کنند و برخی دیگر از دو عدد سیم پیچ بجای تک سیم پیچ استفاده می کنند. دیگر تفاوت جرثقیل برقی تک فاز و سه فاز در گیربکس های آنها می باشد که در مورد سه فاز اغلب در روغن و در مورد جرثقیل برقی تک فاز اغلب بصورت خشک کار می کند. بازرگانی جنرال بکسل وارد کننده و عرضه کننده تناژ مختلف از جرثقیل برقی در ایران است.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation