آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

مگنت صنعتی

مگنت صنعتیمگنت صنعتی وسیله ای برای لیفتینگ فلزات می باشد. مگنت ها جزو ادوات لیفتینگ با طول عمر بالا هستند بگونه ای که برخی تولید کنندگان مگنت این محصول را بصورت لایف تایم گارانتی می کنند. مگنت صنعتی تنها برای لیفتینگ فلزات در شکل های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. مگنت های صنعتی از خاصیت میدان مغناطیسی که توسط یک اهرم سوییچ قطع و وصل آن اتفاق می افتد برای لیفتینگ بار استفاده می کنند. جنرال بکسل وارد کننده مگنت صنعتی در تناژ مختلف برای لیفتینگ انواع قطعات فلزی می باشد.

مشخصات فنی مگنت صنعتی

توان لیفتینگ مگنت صنعتی بیش از هر چیزی به سه فاکتور که یکی از آنها به خود مگنت صنعتی و دو مورد دیگر به قطعه مورد دیفتینگ بستگی دارد. خلوط و متریال فلز مورد لیفتینگ و شکل و ضخامت آن جزو مهمترین فاکتور های تعیین کننده توان مگنت صنعتی می باشند. توان حداکثری مگنت صنعتی در لیفتینگ ورق های فلزی تخت با خلوص بالا و ضخامت بالا می باشد. با کاهش ضخامت و ابعاد قطعه فلز و یا با منحنی شدن سطح آن خاصیت لیفتینگ مگنت صنعتی به شدت افت می کند. جنرال بکسل ارائه دهنده خدمات مشاوره قبل از خرید مگنت صنعتی برای کاربری های کارگاهی و کارخانه ای می باشد.

انواع مگنت صنعتی در جنرال بکسل

مگنت صنعتی 100 کیلوگرمیمگنت صنعتی 100 کیلوگرمی
100 Kg
موجود
مگنت صنعتی 200 کیلوگرممگنت صنعتی 200 کیلوگرم
200 Kg
موجود
مگنت صنعتی 500 کیلوگرممگنت صنعتی 500 کیلوگرم
0.5 TON
موجود
مگنت صنعتی 1 تنمگنت صنعتی 1 تن
1 TON
موجود
مگنت صنعتی باربرداری 2 تنمگنت صنعتی باربرداری 2 تن

موجود
مگنت صنعتی باربرداری 5 تنمگنت صنعتی باربرداری 5 تن

موجود

قیمت مگنت صنعتی

مگنت صنعتی موجود در ایران اغلب چینی هستند. قیمت مگنت صنعتی با توجه به اینکه دارای ساختمان ساده ای می باشد و انواع مختلف و برند های مختلف تولید کننده آن دارای ساختمانی یکسان هستند بیش از هر چیز به توان و تناژ آن بستگی دارد. در مقایسه با جرثقیل های دستی قیمت مگنت صنعتی در تناژ برابر بالاتر و در مقایسه با جرثقیل برقی قیمت پایین تری دارد. اما با توجه به محدودیت های مگنت صنعتی تنها در لیفتینگ فلزات اما زمان محدودترین که برای اتصال نیاز دارد قیمت مگنت صنعتی نسبت به جرثقیل دستی توجیه دارد. جنرال بکسل تضمین کننده پایینترین قیمت مگنت صنعتی و وارد کننده و عرضه کننده برند های مختلف و تناژ مختلف مگنت صنعتی در ایران می باشد.

تاثیر کیفیت سطح بر عملکرد مگنت صنعتی

بر خلاف ادوات دیگر لیفتینگ بار که با بکارگیری سیم بکسل، زنجیر و یا تسمه حمل بار بصورت مستقیم به بار اتصال پیدا می کنند، مگنت صنعتی بدون بکارگیری ادوات و صرفا تحت تاثیر میدان مغناطیسی به اجسام متصل می شود. از این رو قابلیت و ظرفیت لیفتینگ بار برای تسمه های صنعتی تا اندازه زیادی تحت تاثیر جنس و شکل هندسی سطح می باشد. هر اندازه فلزی که برای لیفتینگ آن از مگنت صنعتی استفاده می شود مگنت شو تر بوده و تحت تاثیر میدان مغناطیسی بهتری قرار بگیرد قابلیت لیفتینگ نیز توسط مگنت بالا می رود.

ظرفیت اسمی مگنت صنعتی برای لیفتینگ بار از جنس آهن چکش خوار نرم مانند گرید 5.6 آهن با شکل هندسی کاملا مسطح و تمیز و با ضخامت 4 سانتی متری سنجیده می شود که در واقع یک قطعه فلزی ایده آل برای لیفتینگ با مگنت محسوب می شود. علاوه بر خاصیت مگنت شو، شکل هندسی و مسطح بودن سطح از دیگر فاکتور های بسیار مهم در قابلیت لیفتینگ بار با مگنت می باشد. هر اندازه سطح انحنای بیشتری داشته باشد از میدان مغناطیسی مگنت صنعتی تاثیر پذیری کمتری پیدا می کند. علاوه بر انحنا ضخامت قطعه فلزی از دیگر فاکتور های بسیار موثر محسوب می شود. هر اندازه ضخامت سطح فلزی بیشتر باشد تاثیر پذیری آن نیز تحت تاثیر میدان مغناطیسی بالاتر می رود. سطح تمیز، بدون رنگ خوردگی گریس خوردگش و هر گونه پوشش و حائلی از قطعه فلزی چسبندگی بالاتری تحت تاثیر میدان مغناطیس مگنت خواهند داشت.

اجزای داخلی بلوک مگنت صنعتی

مگنت ها به شکل بلوک های مکعبی مستطیل می باشند که در بیرون دارای یک اهرم می باشند. این ماشین لیفتینگ بار فارق از قطعات الکتریکی بوده و تمام قابلیت کشش فلزات از اجزای داخلی بلوک آن نشات می گیرند. در واقع در داخل بلوک مگنت صنعتی از تعداد زیادی آهنربا استفاده شده است که برخی از آنها بر روی یک روتور گردان تعبیه شده اند که توسط اهرم کنترل شده و برخ دیگر در جای خود در داخل بلوک مگنت صنعتی فیکس شده اند.

در حالت عادی قطب های آهنرباهای تعبیه شده بر روی روتور و بدنه خلاف جهت هم بوده و اثر یکدیگر را خنثی می کنند. این در حالی است که با گردش روتور در داخل بلوک مگنت صنعتی آهنربا ها هم جهت شده یکدیگر را تقویت می کنند. این نحوه قرار گیری سبب می شود که مگنت بر روی بار فلزی چسبیده و تا زمانیکه جهت اهرم تغییر نکند میدان مغناطیسی قوی را پدید آورد. پس از فرایند لیفتینگ قطعات آهنی و جایگذاری در موقعیت مکانی مشخص، تنها گردش اهرم بصورت دستی توسط اپراتور سبب قطع شدن میدان مغناطیسی و جدا شدن قطعه فلزی از مگنت صنعتی بار می شود.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation