آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل تاور کرین

سیم بکسل تاور کرین
   نوع : 19X7    
موجود

سیم بکسل تاور کرین ها از دسته سیم بکسل نتاب انتخاب میشوند. سیم بکسل تاور کرین دارای انعطاف بسیار بالایی بوده و مقاومت کششی و تنسایل بسیار بالایی نیز دارد. استفاده از 19 استرند و 7 مفتول در هر استرند سیم بکسل تاور کرین بافتی ضریف به آن داده و در ظاهر شبیه به پوست مار به نظر میرسد. سیم بکسل تاور کرین تنها از گرید های بالای فولادی تولید شده و مدل استیل آن موجود نیست. مغزی سیم بکسل تاور کرین فولادی بوده و جهت گردش آن در خلاف جهت لایه های بیرونی می باشد. از این رو سیم بکسل تاور کرین در برابر گردش در هر دو جهت ساعتگرد و پادساعتگرد مقاومت می کند. این خاصیت از سیم بکسل تاور کرین از ایجاد گشتاور حاصل از گردش بار در ارتفاعات بلند تاور ها که امری بسیار خطرناک است جلوگیری می کند.
سیم بکسل نتاب

تنسایل سیم بکسل تاور کرین

تنسایل سیم بکسل تاور کرینسیم بکسل تاور کرین بدلیل مسائل امنیتی و همچنین مالی می بایست دارای مقاومت کششی بسیار بالایی باشد. چرا که لیفتینگ بار توسط تاور کرین ها در ارتفاعات بالا در صورتیکه دچار پارگی سیم بکسل تاور کرین شود نه تنها سبب از بین رفتن کامل قطعه یا ماشین لیفت شده می شود بلکه می تواند خطر های جانی نیز به همراه داشته باشد. تنسایل سیم بکسل تاور کرین اغلب بسیار بالا و از گرید های 1960 و یا 2160 که یکی از بالاترین تنسایل های قابل دستری برای فولاد با حفظ خواص مفید مکانیکی دیگر آن است انتخاب میشود. تنسایل 2160 برای سیم بکسل تاور کرین بدان معناست که این گرید از سیم قابلیت لیفتینگ بار 216 کیلوگرم را به ازای هر میلیمتر مربع از سطح مقطع فولادی خود دارد. شایان ذکر است در انتخاب سیم بکسل تاور کرین با توجه به اینکه سیم نه تنها تحت تاثیر نیروی وزن بلکه تحت تاثیر شتاب های گرانشی و ضربه ناشی از اتصال لیفت قرار میگیرد مورد بررسی و محاسبه قرار می گیرند.

فاکتور های کیفی سیم بکسل تاور کرین

فاکتور های کیفی سیم بکسل تاور کرینفاکتورهایی برای مشخص کردن کیفیت سیم بکسل تاور کرین ها وجود دارند. بسیاری از این فاکتور ها بطور مشترک برای تمامی سیم بکسل ها صدق می کنند و برخی دیگر به سبب شرایط حساس کاری سیم بکسل تاور کرین و همچنین بافت ریزی که دارد در اولویت قرار دارند. در زیر به برخی فاکتور های کیفی سیم بکسل تاور کرین می پردازیم.


بسیاری از این فاکتور ها بعنوان زیر مجموعه برند تولید کننده تلقی می شوند چرا که برند تولید کننده سیم بکسل تاور کرین معرف خوبی برای کیفیت و تست نهایی محصول می باشد.

روش های افزایش مقاومت سایشی سیم بکسل تاور کرین

روش های افزایش مقاومت سایشی سیم بکسل تاور کرینسیم بکسل های نتاب که بر روی تاور کرین ها اتصال پیدا می کنند دارای تعداد بالایی رشته و تعداد کمی مفتول در هر رشته هستند که با بافت استاندارد یعنی با مفتول هایی با قطر برابر در سرتاسر سیم بکسل تولید شده اند. قطر کم مفتول های سیم بکسل تاور کرین آسیب پذیری ان را در برابر تنش های سایشی افزایش می دهد. از این رو روش هایی به منظور افزایش مقاومت در برابر تنش های سایشی در کاربری های سنگین مانند بارگیری های ساحلی بر روی تاور کرین های بزرگ اتخاذ می شود.

تولید سیم بکسل تاور کرین بصورت کامپکت Compact یکی از محبوب ترین روش های افزایش مقاومت سایشی می باشد. نوع کامپکت از سیم بکسل ها نه دارای ساختاری متفاوت از سیم بکسل تاور کرین ساده می باشد و نه بافتی متفاوت دارد. تنها تفاوت سیم بکسل کامپکت شکل هندسی مفتول های بیرونی هر لایه از استرند می باشد بگونه ای که سطح مقطی تخت داشته و در بیرونی ترین لایه از سیم بکسل تاور کرین سطح تماس بالاتر و سطح نفوذ اندک تری را بوجود آورده و به افزایش مقاومت سایشی این بافت پر کاربرد از سیم بکسل می انجامد.

تولید سیم بکسل تاور کرین با بافت لنگ Lang Lay نیز یکی دیگر از روش های افزایش مقاومت سایشی سیم بکسل تاور کرین می باشد. در این نوع بافت خاص که به صورت محدود نیز در بازار یافت می شود راستای قرار گیری مفتول ها و به دنبال آن استرند های سیم بکسل بصورت اریب می باشد که به افزایش سطح مقطع تماس می انجامد. بدیهی است که کاربری سیم بکسل تاور کرین بصورت ترکیبی یعنی بصورت کامپکت با خواب لنگ حداکثر مقاومت در برابر سایش را به همراه خواهد داشت. لازم به ذکر است که استفاده از روش های جانبی مانند گریس کاری سطحی سیم بکسل نتاب تاور کرین ها نیز با ایجاد یک فیلم روغن سطحی و کاهش اصطکاک و سایش به افزایش مقاومت سایشی سیم بکسل تاور کرین می انجامد.

آبکاری و گریس کاری سطحی سیم بکسل تاور کرین

آبکاری و گریس کاری سطحی سیم بکسل تاور کرینسیم بکسل تاور کرین از آلیاژ های فولادی تولید می شود. این بدان معناست که با وجود داشتن مقاومت کششی بالا دارای آسیب پذیری بالایی در تماس با آب، رطوبت و دیگر خورنده های محیطی می باشد. از همین روست که از روش هایی برای افزایش مقاومت در برابر زنگ زدگی سیم بکسل تاور کرین استفاده می شود. محبوب ترین روش مقاوم سازی سیم بکسل تاور کرین استفاده از روش آبکاری گالوانیزه سرد مفتول های سیم بکسل می باشد. در این روش سطح مفتول های فولادی سیم بکسل تاور کرین را با بکارگیری عنصر فلزی Zn یا روی در یک حمام ویژه و در دمایی حدود 240 درجه سانتی گراد می پوشانند که فلز زینک بر روی سطح مفتول ها در یک لایه نازک شکل گرفته و مانع از تماس مستقیم آب با مفتول سیم بکسل تاور کرین می شود. این لایه از زینک بسیار نازک و اغلب دارای ضخامت حداکثری 18 میکرون می باشد و در صورت ایجاد خراش سطحی درجه آسیب پذیری سیم بکسل تاور کرین بالا می رود.

یکی از روش های بسیار سنتی در مقاوم سازی سطحی سیم بکسل تاور کرین که همچنان نیز دارای کاربری است گریس کاری سطحی استرند های سیم بکسل می باشد. در واقع گریس نقش یک عایق را برای مفتول های سیم بکسل تاور ایفا کرده و مانع از تماس مستقیم رطوبت و خورنده ها با سطح فولادی سیم بکسل نتاب تاور کرین می شود. در صورتیکه سیم بکسل با اسید ها و یا شوینده های صنعتی برخورد نداشته باشد گریس محافشت خود را حفظ می کند. در بسیاری از کاربری های مدرن از دو روش گریس زنی و آبکاری گالوانیزه بصورت همزمان به منظور افزایش حداکثری مقاومت سیم بکسل تاور کرین در برابر زنگ زدگی استفاده می کنند.

محصولات جدید جنرال بکسل

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation