آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

تسمه حمل بار

تسمه حمل بارتسمه حمل بار یکی از ابزار های کاربردی در لیفتینگ محسوب می شود که در سایز های مختلف و در تناژ مختلفی تولید می شود. تسمه حمل بار دارای انعطاف بسیار بالایی است و استفاده از پارچه برزنتی در بافت آن سبب دارا بودن سطحی نرم شده و در جابجایی اجسام با سطوح حساس و نرم دارای کاربری های بسیاری است.

مشخصات فنی تسمه حمل بار

تسمه حمل بار هم بصورت تخت و هم بصورت گرد اسلینگ تولید می شود. در برخی از سایز ها نیز بصورت کاملا باز و بصورت متری عرضه می شود تا اسلینگ هایی با طول مورد نظر بصورت قابل تغییر در آید. تسمه حمل بار دارای قابلیت کششی بسیار بالایی است و تا 200 تن نیز بصورت چند لا ساخته می شود. یمی از مهمترین ضعف های تسمه حمل بار خراش و پارگی سریع در تماس با اجسام تیز می باشد.

انواع تسمه حمل بار در جنرال بکسل

تسمه بار تخت 2 تنتسمه بار تخت 2 تن
2 tons
موجود
تسمه بار تخت 5 تنتسمه بار تخت 5 تن

موجود
تسمه حمل بار گردتسمه حمل بار گرد

موجود
تسمه جغجغهتسمه جغجغه
1 - 5
موجود
تسمه بار برداری یال چین YALLEتسمه بار برداری یال چین YALLE

موجود
تسمه حمل بار شالی 5 تنتسمه حمل بار شالی 5 تن

موجود

ظرفیت لیفتینگ بر حسب زاویه قرار گیری تسمه حمل بار

تسمه های حمل بار نسبت به سیم بکسل و زنجیر دارای حساسیت بیشتری در کاربری هستند. این حساسیت شامل کیفیت سطح و دمای کاری می باشد. در واقع استفاده از الیاف پلی استر طبیعی در تولید تسمه حمل بار سبب می شود که اولا این تسمه پارچه ای در تماس با سطوح زبر و تیز آسیب پذیر بوده و بریده شود و ثانیا در دماهای بالا و در تماس با سطوح فلزی فوق گرم دچار آسیب و پارگی گردد.

تسمه های حمل بار در میان تمامی ادوات لیفتینگ بار دارای بالاترین ضریب امنیتی هستند اغلب کارخانه های تولیدی این تسمه صنعتی از ضرایب امنیتی 4:1 الی 7:1 در تولید تسمه بار برداری استفاده می کنند. این ضریب بالای امنیتی برای جبران مشکلات ناشی از تیزی و زبری لحاظ شده اند تا با افزایش ضخامت و عرض تسمه به امنیت کاربری این ابزار صنعتی برسند.

زاویه قرارگیری و اتصال تسمه حمل بار نقش بسیار موثری بر توان و ظرفیت وزنی آن دارد. توان اسمی تسمه حمل بار در حالت آویز ساده و بدون حرکت شتاب دار تست شده است. ظرفیت وزنی تسمه بار برداری در صورتی که به شکل U اتصال پیدا کند تا دو برابر نیز افزایش خواهد داشت. این در حالی است که حداقل توان وزنی تسمه حمل بار را در حالت چوک یا زمانی که یک گره در اتصال پدید آمده باشد می سنجند که حدود 80% توان و ظرفیت اسمی آن است.

راه های افزایش مقاومت پارگی تسمه حمل بار

تسمه های حمل بار از پلی استر با خلوص بسیار بالایی تشکیل شده و از این رو در برابر تنش های کششی مقاومت بسیار ایده آلی دارند. نقطه ضعف اصلی تسمه حمل بار در برابر تنش های برشی و سایشی یعنی در تماس با سطوح زبر و یا تیز و برنده از جمله ورق های فلزی دارای لبه تیز می باشد. از همین روست که ضریب امنیتی بکار گرفته شده در تولید تسمه حمل بار را بالا و با میزان حداقلی 4:1 در نظر می گیرند.
شرکت های تولید کننده مختلف از روش های متنوعی برای افزایش مقاومت بریدگی تسمه حمل بار استفاده می کنند. برخی از برند های اروپایی از یک روکش متحرک ژلاتیکی بر روی سطح تسمه حمل بار تخت استفاده می کنند که بصورت دستی حرکت کرده و در موقعیتی که سطحی تیز بر روی تسمه قرار می گیرد قرار داده می شود تا از تماس مستقیم لبه برنده با تسمه حمل بار جلوگیری به عمل آید. برخی از برند های معتبر مانند برندهای آمریکایی از یک رشته مفتول فولادی در دو سمت تسمه حمل بار استفاده می کنند که با داشتن مقاومت بیشتر در برابر پارگی مقاومت بالایی را پدید می آورد.

مفهوم ظریب امنیتی در عملکرد تسمه حمل بار

تسمه های حمل بار بر خلاف زنجیر و سیم بکسل که از آلیاژ های فلزی تولید شده اند از پلی استر تولید شده و مفهوم تنسایل برای آنها تعریف نمی شود. در عوض برای تسمه حمل بار از مفهوم ضریب امنیتی که با دو عدد مشخص می شود استفاده می شود. هر اندازه ضریب امنیتی تسمه حمل بار بالاتر باشد احتمال پارگی آن در تماس با سطوح برنده و در لیفتینگ بار کاهش پیدا می کند.

کمترین میزان ضریب امنیتی در تولید تسمه های حمل بار 3:1 می باشد. در واقع این ضریب بدین معنا است که تسمه حمل بار تا چند برابر توان اسمی خود را بصورت آویز قبل از پارگی کامل تحمل می کند. اغلب برند های چینی تولید کننده تسمه باربرداری از ضریب های امنیتی 4:1 و 5:1 استفاده می کنند. برند های معتبر جهانی از جمله برند کارل اشتال آلمان از ضریب امنیتی 6:1 و 7:1 در تولید تسمه حمل بار استفاده می کنند.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation