آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل 6X37 (6*37 wire rope)

سیم بکسل 6X37 logoسیم بکسل 6X37 یکی از سخت ترین بافت های سیم بکسل فولادی محسوب میشود که دارای بافت از نوع استاندارد است. بدین معنا که قطر مفتول های سیم بکسل 6X37 در تمام طول بافت یکسان بوده و در هر یک از 6 استرند 37 مفتول فولادی قرار دارد. سیم بکسل 6X37 در بازار به سیم بکسل فولاد نیز شهرت دارد که به سبب بافت تمام فولادی و مقاومت بسیار بالای کششی آن می باشد. سیم بکسل 6X37 دارای انعطاف پایینی به سبب استفاده از مفتول های ضخیم نسبت به بافت SEALE و همچنین استفاده از مغزی فولادی می باشد. میزان سایش لایه های میانی در این ساختار سیم بکسل نیز نسبت به سیم بکسل های مغز کنفی بیشتر می باشد.

بررسی نوع بافت سیم بکسل 6X37

سیم بکسل های قدرتمند با بافت 6X37 در واقع تمام فولادی بوده و با بافت استاندارد STD تولید می شوند. مفهوم بافت استاندارد این سیم بکسل ها این است که قطر مفتول های بکار گرفته شده در تولید استرند یا رشته های آنها برابر می باشد. این نوع بافت با قطر برابر و قطر نسبتا بالای مفتول های استرند سبب می شود که انعطاف استرند ها تا اندازه ای کم بوده و سایش بین لایه ای استرند ها بالاتر رود. با این وجود مقاومت کششی بسیار بالای این بافت سبب انتخاب این ساختار از سیم بکسل 6X37 برای عملیات لیفتینگ بار بصورت اسلینگ سیم بکسل شود.

در تولید این بافت از سیم بکسل ها گاهی به روش کامپکت نیز انجام می شود بدین معنا که سطح مقطع مفتول بیرونی در بیرونی ترین استرند بصورت تخت تولید می شود. این سطح مقطه تخت سبب بالا رفتن مقاومت سایشی سیم بکسل 6X37 می شود. فرایند پیچیده تر در تولید این سری از سیم بکسل ها طبیعتا قیمت بالاتر را نیز به دنبال دارد.

تنسایل سیم بکسل فولادی 6X37

با توجه به کاربری ساختار 6X37 سیم بکسل در لیفتینگ و کاربری های سنگین صنعتی تنسایل که بصورت مستقیم با مقاومت کششی سیم بکسل سر و کار دارد دارای اهمیت بسیار بالایی است. البته تنسایل سیم بکسل با تغییر سایز تغییری نکرده و بیشتر یک مفهوم از کشش می باشد. در اغلب موارد مفتول های بکار گرفته شده در تولید این ساختار از سیم بکسل با بکارگیری درصد مناسبی از کربن و همراه با عملیات سخت کاری حرارتی تولید می شوند و از این رو دارای حداقل تنسایل 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع هستند. برای کاربری های سنگین تر حتی از سیم بکسل فولادی ساختار 6X37 با تنسایل 1960 نیوتن بر میلیمتر مربع نیز استفاده می شود. با این وجود باید دقت داشت که بالا رفتن تنسایل سیم بکسل ها سبب ترد تر شدن مفتول های آنها نیز می شود.

مفاهیم دقیق تر عددی برای انتخاب سیم بکسل 6X37 مطابق با قطر های خاص نیز وجود دارند که بر خلاف تنسایل با تغییر قطر تغییر می کنند. WLL بهترین و مناسب ترین کمیت بر حسب نیوتن بر میلیمتر مربع می باشد که در انتخاب سیم بکسل بکار گرفته می شود.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation