آیکون واتساپ
TEL: 02155412101

سیم بکسل جرثقیل

سیم بکسل جرثقیلسیم بکسل جرثقیل که در اتصالات جرثقیل های برقی از نوع سیم بکسلی بکار میرود معمولا با ساختار 6 رشته ای تولید و عرضه میشود. سیم بکسل جرثقیل با سیم بکسل نتاب مورد استفاده در تاور کرین ها متفاوت می باشد چرا که ارتفاع لیفتینگ در تاور گرین ها بسیار بالا بوده و کنترل بر روی بار در حال لیفت وجود ندارد. اما سیم بکسل جرثقیل مورد استفاده در جرثقیل های برقی سیم بکسلی معمولا برای لیفتینگ بار تا ارتفاعات کم و حداکثر تا 20 متر بطور معمول استفاده میشود. البته در وینچ های سقفی برای حمل بار در ساختمان نیز از سیم بکسل جرثقیل استفاده میشود. جنرال بکسل وارد کننده سیم بکسل جرثقیل با مغزی الیافی و فولادی در ایران است.

مشخصات فنی سیم بکسل جرثقیل

سیم بکسل جرثقیل هم بصورت مغز کنفی و هم بصورت مغز فولادی تولید و عرضه میشود. عمده سیم بکسل جرثقیل موجود در بازار با ساختار 6X19 تولید میشود که گاهی با بافت از نوع سیل و گاهی با بافت از نوع استاندارد می باشد. جنرال بکسل وارد کننده تخصصی سیم بکسل جرثقیل و مشاوره قبل از خرید سیم بکسل جرثقیل در ایران می باشد. بصورت کلی اغلب سیم بکسل جرثقیل از نظر ساختار و نوع با سیم بکسل حفاری یکسان می باشند و در هر دو مورد مقاومت کششی در کنار مقامت سایشی در بین خواص مکانیکی سیم بکسل از اولویت بالایی برخوردار هستند. از آنجایی که سیم بکسل جرثقیل اغلب در ارتفاعات کم و متوسط کار می کند بر خلاف سیم بکسل تاور کرین که از نوع نتاب انتخاب میشود از نوع معمول انتخاب شده و تنسایل سیم بکسل جرثقیل نیز اغلب از تنسایل سیم بکسل تاور کرین کمتر است.

انواع سیم بکسل جرثقیل در جنرال بکسل

سیم بکسل جرثقیل 6X19 سیل مغز کنفی سیم بکسل جرثقیل 6X19 سیل مغز کنفی

موجود
سیم بکسل جرثقیل 6X19 استاندارد مغز کنفیسیم بکسل جرثقیل 6X19 استاندارد مغز کنفی

موجود
سیم بکسل جرثقیل مغز فولادی ساختار استانداردسیم بکسل جرثقیل مغز فولادی ساختار استاندارد
1
موجود
سیم بکسل جرثقیل ساختار سیل مغز فولادیسیم بکسل جرثقیل ساختار سیل مغز فولادی

موجود
سیم بکسل جرثقیل کیس وایرسیم بکسل جرثقیل کیس وایر

موجود
سیم بکسل جرثقیل چینیسیم بکسل جرثقیل چینی

موجود
سیم بکسل جرثقیل یوشامارتینسیم بکسل جرثقیل یوشامارتین

موجود
سیم بکسل جرثقیل 8X36 تمام فولادیسیم بکسل جرثقیل 8X36 تمام فولادی

موجود
سیم بکسل جرثقیل برقی 6X36سیم بکسل جرثقیل برقی 6X36

موجود
سیم بکسل 6X37 جرثقیل ماشینیسیم بکسل 6X37 جرثقیل ماشینی

موجود
سیم بکسل چپ گرد جرثقیلسیم بکسل چپ گرد جرثقیل

موجود

فاکتور های انتخاب سیم بکسل جرثقیل سقفی

سیم بکسل جرثقیل سقفی معمولا برای لیتینگ بار توسط جرثقیل سقفی سیم بکسلی و یا وینچ های ساختمانی بالاخص در حمل مصالح ساختمانی مورد استفاده قرار میگیرد. سیم بکسل جرثقیل بصورت کلی با سیم بکسل نتاب تاور کرین ها چه از لحاظ ساختار چه کاربری متفاوت می باشد. از آنجایی که در جرثقیل و وینچ سیم بکسل بر روی یک درام جمع میشود انعطاف سیم بکسل جرثقیل برای جمع و باز شدن بر روی درام از اولویت های انتخاب محسوب میشود و از این رو اغلب سیم بکسل های جرثقیل با مغزی الیافی مورد استفاده قرار می گیرند. در انتخاب قطر سیم بکسل جرثقیل بسته به تنسایل و بار اسمی وارد به جرثقیل و سیم بکسل جرثقیل انتخاب میشود و معمولا از سایز 8 میلیمتر به بالا انتخاب میشود.

کدام سیم بکسل جرثقیل بیشترین مقاومت کششی را دارد

مقاومت کششی برای سیم بکسل جرثقیل شاید مهمترین و البته نه تنها فاکتور انتخاب محسوب میشود. در بین 4 نوع سیم بکسل آسانسوری که 2 نوع آن با ساختار SEALE و دو نوع دیگر با ساختار استاندارد قید شده اند و هر دو نیز در دو دسته با مغزی کنفی و مغزی فولادی دسته بندی میشوند در قطر برابر سیم بکسل جرثقیل با مغزی فولادی و با ساختار استاندارد بالاترین میزان مقاومت کششی را دارد. این در حالی است که با وجود بالا بودن مقاومت کششی میزان انعطاف آنها برای قرار گرفتن بر روی درام پایین بوده و این ساختار نسبت به 3 ساختار دیگر دارای حداکثر میزان سایش بین لایه های بیرونی و درونی می باشد. البته بدون تردید مقاومت کششی سیم بکسل جرثقیل علاوه بر سطح مقطع و نوع بافت به شدت تحت تاثیر تنسایل مواد اولیه و کیفیت تولید نیز بستگی دارد.

قیمت سیم بکسل جرثقیل

قیمت سیم بکسل جرثقیل تابع فاکتورهای متعددی شامل قطر، نوع بافت استاندارد یا سیل، نوع مغزی فولادی و یا کنفی و البته شاید مهمتر از همه تابع برند تولید کننده آن می باشد. سیم بکسل های جرثقیل با برند های مختلف چینی، کره ای و آلمانی و برند های مختلفی در ایران موجود هستند که بدون تردید یکی از بالاترین کیفیت های این دسته از سیم بکسل ها متعلق به شرکت کیس وایر کره می باشد. سیم بکسل جرثقیل تولید ایران نیز در سالهای اخیر دچار تحول بزرگی از نظر کیفیت تولید شده است و امروزه با بسیاری از تولیدات دنیا از نظر کیفیت برابری می کند. جنرال بکسل وارد کننده انواع سیم بکسل و ارائه دهنده خدمات مشاوره قبل از خرید به مشتریان عزیز می باشد.

برند های تولید کننده سیم بکسل جرثقیل

سیم بکسل جرثقیل نیز مانند دیگر انواع سیم بکسل با برند های مختلفی تولید می شوند که برخی از آنها صرفا به تولید سیم بکسل متفرقه و با ساختاری معادل و قابل استفاده در جرثقیل ها می پردازند. در میان برند های تولید کننده سیم بکسل جرثقیل در بازار ایران سه برند بیشتر از دیگر برند ها دارای اعتبار می باشند.


  • سیم بکسل جرثقیل کیس وایر کره بدون تردید یکی از با کیفیت ترین و با دوام ترین محصولات در باراز ایران می باشد که مطابق با بالاترین استاندارد های جهانی و در کشور کره تولید شده است.
  • سیم بکسل جرثقیل یوشا مارتین هند نیز یکی از محصولات با کیفیت برای کاربری در جرثقیل های سقفی با دوام بسیار بالا می باشد. سایز های مختلفی از این برند سیم بکسل جرثقیل در ایران موجود و با سرتیفیکت عرضه می شود.
  • سیم بکسل جرثقیل چینی نیز که عمده ترین محصولات موجود در ایران را شامل می شوند در برخی از برند ها دارای کیفیت بسیار مناسبی بوده و با این وجود که از نظر طول عمر قابلیت های محصولاتی چون کیس وایر را ندارند اما با توجه به قیمت دارای کیفیت قابل قبولی هستند.

با این وجود انتخاب میان برند های مختلف تولید کننده سیم بکسل جرثقیل با در نظر گرفتن میزان بار و تنش های اعمالی به سیم بکسل و البته با در نظر گرفتن میزان بودجه امکان پذیر می باشد.

تفاوت ساختار در سیم بکسل جرثقیل و سیم بکسل تاور کرین

هر چند جرثقیل برقی و تاور کرین هر دو برای لیفتینگ بار مورد استفاده قرار می گیرند اما ارتفاع لیفتینگ و تناژ هر دو از فاکتور های بسیار تاثیر گذار بر ساختار سیم بکسل می باشند. از این منظر در اغلب کاربری ها سیم بکسل جرثقیل برای لیفتینگ در ارتفاع های کمتر اغلب بین 3.5 متر الی 12 متر مورد استفاده قرار می گیرد حال آنکه سیم بکسل نتاب تاور کرین ها برای لیفتینگ بار در ارتفاعات بالاتر و اغلب در تناژ بالاتری بکار گرفته می شود. ارتفاع بالاتر لیفتینگ و افزایش طول اتصال سیم بکسل نتاب سبب می شود که در کاربری سیم بکسل بر روی تاور کرین ها با گشتاور و لنگر حرکتی بالاتری روبرو باشیم و از این رو بر روی تاور کرین ها از سیم بکسل نتاب استفاده می شود حال آنکه سیم بکسل جرثقیل اغلب با ساختار بتاب مورد استفاده قرار می گیرد.

نیاز به توان کششی بالاتر در کاربری لیفتینگ با تاور کرین سبب می شود تا سیم بکسل تاور کرین نسبت به سیم بکسل جرثقیل دارای بافتی ریزتر با تداد استرند بالاتر و اغلب با تنسایل بالاتری بکار گرفته شود. در حالی که در اغلب کاربری های سیم بکسل جرثقیل تنسایل 1770 نیوتن بر میلیمتر مربع تنسایل ایده آلی است در کاربری سیم بکسل تاور کرین این میزان حداقل تنسایل بوده و در برخی از کاربری ها تا 2160 نیوتن بر میلیمتر مربع نیز پیش می رود. در حالی که سیم بکسل جرثقیل اغلب با 6 استرند تولید می شود سیم بکسل نتاب اتصالی تاور کرین ها با 19 و گاهی 35 استرند یا رشته بصورت 19X7 , 35X7 تولید می شوند.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2024 | All ights Reserved | General Boxel Corporation