TEL: 02155412101

جرثقیل دستی

جرثقیل دستیجرثقیل دستی یکی از ابزار های کارگاهی برای لیفتینگ بار می باشد که معمولا بصورت دو کاره یعنی تنها با قابلیت لیفتینگ بار در جهت عمودی تولید میشود. گاهی برخی تولید کنندگان جرثقیل دستی ابزار های اتصال بر روی ریل های سقفی مانند ترولی را نیز برای تبدیل جرثقیل دستی 2 کاره به 4 کاره عرضه می کنند. جرثقیل دستی در تناژ مختلفی از 0.5 الی 25 تن تولید و عرضه میشود اما ضریب تبدیل در تناژ بالا برای جرثقیل دستی بسیار اندک است بدین ترتیب که با حکت زنجیر دستی به میزان بسیار زیاد زنجیر بار به میزان بسیار اندکی تغییر مکان می دهد. جنرال بکسل وارد کننده جرثقیل دستی در تناژ مختلف بصورت اصلی و طرح و با تناژ مختلف می باشد.

مشخصات فنی جرثقیل دستی

مکانیزم کاری جرثقیل دستی در واقع استفاده از دو چرخدنده اسپراکت است که بر روی دو محور قرار گرفته اند. یکی از چرخدنده ها که به زنجیر دستی متصل است دارای شعاع بالایی بوده و چرخدنده دیگر که به زنجیر بار متصل است دارا شعاعی به نسبت بسیار کوچک است. جرثقیل دستی دارای یک بلوک است که این اجزا و چرخدنده ها در داخل آن قرار گرفته اند. جرثقیل دستی بر مبناهای مختلفی انتخاب می شوند و کیفیت جرثقیل دستی به انتخاب آن نیز بستگی دارد. بدنه خارجی جرثقیل دستی اغلب از جنس آلومینیوم و یا آلیاژی آلومینیوم با سختی بالا تولید شده و وزن سبکی دارد و در واقع بجز فراهم آوردن فضایی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار نقش چندانی در عملکرد جرثقیل دستی ندارند. جنرال بکسل عرضه کننده انواع جرثقیل دستی در ایران می باشد.

انواع جرثقیل دستی در جنرال بکسل

جرثقیل دستی 1 تن ویتال VITALجرثقیل دستی 1 تن ویتال VITAL

موجود
جرثقیل دستی 2 تن ویتالجرثقیل دستی 2 تن ویتال
1 - 2
موجود
جرثقیل دستی 5 تن ویتال VITALجرثقیل دستی 5 تن ویتال VITAL
0.5 - 5
موجود
جرثقیل دستی 10 تن ویتالجرثقیل دستی 10 تن ویتال
1 - 10
موجود
جرثقیل دستی 1 تن هرینگتونجرثقیل دستی 1 تن هرینگتون

موجود
جرثقیل دستی هرینگتون 2 تنجرثقیل دستی هرینگتون 2 تن

موجود
جرثقیل دستی چینیجرثقیل دستی چینی
2 TON
موجود
ترولی زنجیری جرثقیل دستیترولی زنجیری جرثقیل دستی
2 TON
موجود

اجزای تسکیل دهنده جرثقیل دستی

جرثقیل های دستی از هر برند و تولید هر کشوری که باشند دارای اجزای تقریبا یکسانی بوده و مکانیزم کاری یکسانی دارند. به جز بلوک جرثقیل دستی که بصورت پک شده نگهدارنده چرخدنده ها، شفت و بلبرینگ داخلی می باشد اجزای اصلی عبارتند از دنده های اسپراکت که یکی متصل به زنجیر بار و دنده با قطر بزرگتر متصل به زنجیر دستی است. زنجیر دستی و زنجیر بار از دو گرید کاملا متفاوت در جرثقیل دستی بکار گرفته میشوند. زنجیر بار معمولا از گرید G80 می باشد حال آنکه زنجیر دستی از نوع آهنی گالوانیزه می باشد چرا که بار خاصی بر روی آن قرار نمی گیرد. علاوه بر اجزای یاد شده جرثقیل دستی معمولا دارای 2 قلاب و یا یک قلاب بار و یک ترولی سقفی می باشد.

قیمت جرثقیل دستی

از آنجایی که جرثقیل دستی دارای ساختار ساده ای بوده و فاقد کیت ها و موتور های الکتریکی می باشد بطور کلی دارای قیمت بسیار پایین تری نسبت به جرثقیل برقی می باشد. قیمت جرثقیل دستی تابع چند فاکتور مختلف می باشد که مهمترین آنها برند تولید کننده و تناژ باری است که حمل می کنند. بطور معمول قیمت جرثقیل دستی ژاپنی یا آلمانی چند برابر قیمت جرثقیل دستی چینی می باشد که این امر به سبب استاندارد بالاتر تولید، دوام و استحکام بیشتر و امنیت بالاتر آنها می باشد. از طرف دیگر با توجه به اینکه با بالا رفتن توان لیفتینگ جرثقیل برقی اجزای آن نیز چه از نظر وزنی چه از نظر متریال در درجه بالاتری قرار می گیرند بالاتر رفتن تناژ نیز سبب بالاتر رفتن قیمت جرثقیل دستی می شود. جنرال بکسل عرضه کننده جرثقیل دستی و تضمین کننده مناسب ترین و پایین ترین قیمت جرثقیل دستی در ایران می باشد.

فاکتور های انتخاب جرثقیل دستی

جرثقیل های دستی نه تنها در تناژ مختلف بلکه در انواع مختلف، با برند های مختلف، با ضریب امنیتی مختلف، بصورت ساده و ضد انفجار، بصورت قلاب موازی و یا خطی و با استاندارد های مختلف هم بصورت شفت دارد و هم بصورت بلبرینگ دار تولید میشوند. از این رو جهت انتخاب جرثقیل دستی مناسب می بایست فاکتور های انتخاب با دقت بالایی انتخاب شوند. مهمترین فاکتور در انتخاب جرثقیل دستی بدون تردید میزان باری است که توسط جرثقیل دستی حمل می شود. البته با توجه به ضربه ای که در لحظه لیفتینگ حاصل از اینرسی بوجود می آورد و همچنین بر اثر حرکت های پاندولی بار که ایجاد گشتاور و نیروی دورانی می کند هیچ گاه وزن بار با توان جرثقیل به یک اندازه انتخاب نمیشود و همواره می بایست توان جرثقیل دستی از میزان بار بالاتر باشد. این در حالی است که کارخانجات تولید کننده اغلب ضریب امنیتی بالایی را برای جرثقیل دستی اعمال می کنند و توان جرثقیل دستی اغلب بسیار بالاتر از توان اسمی آن است. در صورتیکه در محیط با گازهای قابل اشتعال کار می کنید حتما می بایست از جرثقیل دستی ضد انفجار استفاده کنید. برای سقف های کوتاه نیز اغلب نمونه هایی از جرثقیل دستی طراحی شده اند که در آنها قلاب اتصال به سقف بصورت موازی و نه خطی اتصال پیدا می کند که گزینه بسیار مناسبی برای این موارد است.

TEL : 02155412101
Fax : 02155405978
Email: info [at] boxelco.com
Web: www.boxelco.com

© Copy right 2020 | All ights Reserved | General Boxel Corporation